'Ucube yapılar' gerçekten yıkılabilecek mi?

Bakan Günay, Başbakanın silueti bozan yapıların traşlanması için talimat verdiğini söyledi. Kamuoyu gerçekten bir talimatın olup olmadığını, "ucube yapıların" yıkılıp yıkılmayacağını merak ediyor

'Ucube yapılar' gerçekten yıkılabilecek mi?

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'un siluetini bozan yapıların gerekirse yıkılması için talimat verdiğini açıkladı. Günay'ın açıklaması dikkatleri İstanbul'da Zeytinburnu'nda yapılan ve tarihi yarımadanınn silüetini bozan gökdelenlere çevrildi. Kamuoyu şimdi Bakanlığın bu gökdelenleri yıkıp yıkmayacağını merak ediyor.

Kanal a'daki "Görüş Farkı" programına katılan Günay, Erdoğan'ın İstanbul'un siluetini bozan yapılara ilişkin talimatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Günay, Başbakan'ın bu tür yapıların gerekirse yıkılması için talimat verdiğini açıkladı. Başbakan'ın bu konudaki talimatını ilk kez dile getiren Günay, "Hepimizi rahatsız eden siluet tartışmasıyla ilgili Sayın Başbakan belediyelere yeni plan yapmaları, rahatsız edici görüntüleri düzeltmeleri talimatını verdi. Mevcut yapılar düzeltilecek.Tabiki yıkım da gündeme gelecek. Sözen döneminde Park Otel'in birkaç katı yıkıldıysa, İstanbul'da yıkılmayacak hiçbir yapı tanımıyorum. Bundan sonra rahatsız edici yapılar katiyen olmayacak" dedi.

ZEYTİNBURNU'NDAKİ GÖKDELENLER

İstanbul'un Zeytinburnu ilçesinde inşa edilen gökdelenler, tarihi yarımadanın siluetini bozdu. Konu uzun süredir kamuyounda tartışılıyor ancak hala somut bir adım atılmış değil.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2012, 11:25
YORUM EKLE

banner39