banner15

Ulusalcı kanat, aday göstermek için girişim başlattı

CHP'de Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday göstermesine tepki koyan milletvekilleri Emine Ülker Tarhan'ı aday göstermek için girişim başlattı

Ulusalcı kanat, aday göstermek için girişim başlattı

CHP'nin MHP ile birlikte Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday göstermesine tepki koyan milletvekilleri Ankara Milletvekili ve eski Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ı aday göstermek için girişim başlattı.

Adaylık için gereken 20 imza için ilk imzayı Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum atarken, Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ile Adana Milletvekili Ümit Özgümüş de imza verdi.

Ulusalcı isimlerden İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in de Tarhan'ın adaylığına imza verdiği belirtildi. Baykal'a yakın isimlerden İstanbul Milletvekili Nur Serter'in de Tarhan'a destek vereceğini belirttiği öğrenildi.İhsanoğlu'nun adaylığı için imza veren bazı milletvekillerinin imzalarını çekmeyi düşündükleri ve Tarhan'ın adaylığını desteklemek istedikleri öne sürüldü.

CHP ve MHP İhsanoğlu'nun adaylık başvurusunu bugün 13:00'de yapacak. Tarhan'ın adaylığı için girişim başlatan isimlerin ise yarın biraraya gelerek durum değerlendirmesi yapacakları belirtildi.

Kaynak: Türkiye gazetesi

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 07:54
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48