banner39

Van'da Ak Partili vekil ve adaylara saldırı

Van'ın Çaldıran ilçesinde seçim çalışması yürüten AK Parti milletvekilleri ve belediye başkanlarının katıldığı mitingde, alanda bulunan partililere başka bir grup tarafından taşlı sopalı saldırı gerçekleştirildi.

Politika 22.02.2014, 16:14 22.02.2014, 16:14
Van'da Ak Partili vekil ve adaylara saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Van milletvekilleri Burhan Kayatürk, Gülşen Orhan, Mustafa Bilici ve Fatih Çiftçi ile Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar, Çaldıran Belediye Başkanı Ferman Yıldırım, yerel seçim çalışmaları kapsamında Çaldıran'da miting düzenledi.

AK Parti İlçe Başkanlığı önünde düzenlenen ve partililerin yoğun ilgi gösterdiği mitingde Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gülaçar'ın konuşma yaptığı sırada alana gelen bir grup, partililere taş ve sopalarla saldırdı.

Olaylar, polis ve çevredeki vatandaşların müdahale etmesiyle yatıştırıldı. Atılan taş ve sopalardan 2'si polis memuru 6 kişi yaralandı.

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar, olayın ardından yaptığı açıklamada, miting esnasında sataşmaların başladığını, anonslarla kalabalığı sakinleştirmeye çalıştıklarını kaydederek, gerginlik çıkmaması için gösterdikleri tüm çabaların sonuç vermediğini anlattı.

Yetkililerine seslenmelerine rağmen saldırının dozunun sürekli arttırıldığını belirten Gülaçar, seçimin kendileri için milat olduğunu, halkın özgür iradeleri ile sandık başına gitmeleri ve seçimin huzur içerisinde sona ermesini temenni ettiklerini ifade etti.

Seçimin barış içerisinde bir yarış olmasını dilediklerini aktaran Gülaçar, "Bizler sağduyuyla hareket ediyoruz. Bu olayı da kınıyoruz. Bunlar bize baskı korku şiddet ile geri adım atma gayreti içerisinde iseler buradan bir kez daha söylüyorum, biz korkmuyoruz. Van'ın her köşesine, beldesine, köyüne giderek halkımızla kucaklaşacağız. O devir artık sona erdi. Vazgeçsinler bu tür davranışlardan. Çünkü bunun ne onlara ne memlekete bir faydası olacaktır"  diye konuştu.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?