banner39

Vekilden emniyetçiye: Bana işkence yaptın

AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, 28 Şubat sürecinde İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Müdürü olan Adil Serdar Saçan'ın kendisine işkence yaptığını iddia etti.

Politika 18.10.2012, 07:44 18.10.2012, 07:46
Vekilden emniyetçiye: Bana işkence yaptın

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu'nda işkence tartışması yaşandı.

Eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Müdürü, Ergenekon davası sanığı Adil Serdar Saçan Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu’na konuk oldu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, tüm işkence iddialarını reddeden Saçan'a, "Beni sorgu sırasında çırılçıplak soymadınız mı?" diye sordu.

İddiayı reddeden Saçan, "Raporla ispatlayıp şikayetçi olsaydın" cevabını verirken, toplantı sırasında zaman zaman ortam gerildi. Komisyon üyeleri basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda üslubu nedeniyle Saçan'ı saygılı olmaya davet etti.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Saçan'ın dinlenmesi sırasında defalarca sesini yükselttiğini söyledi.

Metiner, Saçan'ın saygısız bir üslup kullandığını ve bu nedenle başta komisyon başkanı baş olmak üzere üyeler tarafından sık sık uyarıldığını kaydetti. Metiner ayrıca, Saçan'ın ‘işkence iddialarını da reddettiğini belirti.

Saçan ise Meclis'ten ayrılırken gazetecilerin sorusu üzerine, toplantının kapalı olmasını kendisinin istediğini söyledi. Saçan, üslup konusunda bir sıkıntı yaşanmadığını da iddia etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?