banner39

Vekilin cep telefonu faturası da devletten

Milletvekillerinin dil ve eğitim bedelleriyle, vekillerin 23 bin liraya kadar olan telefon görüşmeleri TBMM bütçesinden karşılanacak.

Politika 28.03.2012, 12:38 28.03.2012, 12:38
Vekilin cep telefonu faturası da devletten

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 Başkanlık divanının yarınki toplantısında TBMM’nin Ayrancı Refik Belendir Sokak’taki sosyal tesisin kapatılması ve Meclis’ten taşınan askeri taburun yerine yeni sosyal tesis yapılması, yemek ücretlerine zam konularının da görüşülmesi bekleniyor. Cumhuriyet Gazetesi’nden Ayşe Sayın’ın haberine göre; komisyon gündemine gelecek diğer bazı yönetmelikler şöyle:

Daha önce divan kararıyla yapılan uygulamaya yasal dayanak getirildi. Buna göre yeterlilikleri Milli Eğitim Bakanlığı’nca kabul edilen yerli veya yabancı dernek, vakıf veya kuruluşlarca ya da üniversitelerce yurtiçinde açılan dil kurslarına devam eden milletvekillerinin, 9 ay boyunca kurs ücretlerinin yüzde 60’ı TBMM bütçesinden karşılanacak.

Daha önce Başkanlık Divanı kararıyla yapılan, milletvekillerinin cep telefonlarının ödenmesine ilişkin düzenleme, yönetmeliğe taşındı. Buna göre milletvekillerinin odalarındaki sabit telefonların yanı sıra, milletvekillerinin kendi adlarına kayıtlı cep telefonu görüşmelerinin, iki aylık maaş tutarı kadar olan bölümü TBMM bütçesinden karşılanacak. Buna göre milletvekilleri 23 bin liraya kadar bedava görüşme yapabilecek.

Meclis’teki tüm toplantıların tutanaklarını tutan Meclis stenograflarının da milletvekilleri gibi yemin etmesi zorunlu tutulacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?