banner39

Vural: Terör bitsin ama Türkiye bitmesin

MHP Grup Başkanvekili Vural, "Evet analar ağlamasın. Partimiz de analar ağlamasın diyor. Terör bitsin ama Türkiye bitmesin istiyoruz" dedi.

Politika 14.04.2013, 23:42 14.04.2013, 23:42
Vural: Terör bitsin ama Türkiye bitmesin

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisinin Zonguldak İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen "Karaelmas Harekete Geçiyor" toplantısında yaptığı konuşmada, partilerinin salonlara ve meydanlara sığmadığını söyledi.

Vural, AK Parti'yi 2002'de bitik haldeki terör örgütüyle baş başa bıraktıklarını ileri sürerek, "Terör örgütü perişandı ve darmadağındı. İmralı'daki cani odasındaki yatağını bile bulamıyordu. Bugün bu cani Türkiye Cumhuriyeti Devletine yol haritası sunacak noktaya getirildi. Bugün terör örgütü aklanıyor. Öcalan, iyi adam olarak bu millete hazmettirilmek isteniyor" şeklinde konuştu.

Bahçeli'nin dik duruşunun ardından "akil adamlar" projesinin icat edildiğini ileri süren Vural, "Akil insanlar, AKP'nin propagandasını yapmak ve zorda olan bu partiyi kurtarmak amacıyla medyayı da işgal etmek üzere mayınlı araziye sürülmüş insanlardır. İşte bu geldiğimiz noktada akil insanlar ülkeyi dolaşacak. Evet, analar ağlamasın. Partimiz de 'analar ağlamasın' diyor. Terör bitsin ama Türkiye bitmesin istiyoruz" ifadesini kullandı.

BAHÇELİ HAKKINDAKİ FEZLEKE

AK Parti'nin Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türk milletini uçuruma sürüklediğini iddia eden Vural, şunları kaydetti:

"Partimiz ve genel başkanımız dimdik ayakta' diye başladılar hemen. 'Bu savcılar ne yapar' dediler. Bursa mitingi korkuttu bunları, fezlekeyi gönderdiler, 'savcılar ne yapar' diye. Yok işte soruyorlar, MHP'nin kapatılması filan. Enver Paşalar bizimle baş edemedi de senin gibi Recep Paşalar mı bizimle baş edecek? Sen kendini ne zannediyorsun? Tankımız ve silahımız yok ama Allah'a şükür iman dolu sıhhatimiz var.

Ne yapacaksın, bizi hapse mi attıracaksın? Başlamış, Bahçeli dönemini inceletecekmiş. İnceletmezsen namertsin. Sen hesap vereceksin. Anlaşılan o ki Recep Tayip Erdoğan'ı MHP ve Devlet Bahçeli korkusu sarmış."

"MANEVİ VE MİLLİ DEĞERLERİMİZ YOZLAŞIYOR"

Binlerce yıldır var olan milletin adına 'Türk' demekten utanan hükümetin ülkeyi yönettiğini öne süren Vural, sözlerini şöyle tamamladı:

"Erzurum ve Sivas kongrelerinde kurduğumuz Türkiye Cumhuriyetinin ibareleri kamu kurumlarının tabelalarından kaldırılmak isteniyor. Elimizi vicdanımıza koyalım. Adımızla, cumhuriyetimizle ve bayrağımızla oynuyorlar. Manevi değerlerimizin içini boşaltıyorlar. Bizi millet yapan milli ve manevi ne varsa adına 'muhafazakar demokrat' denilen bir iktidar tarafından yozlaştırılıyor. Bir ülke ve devlet topla, tüfekle yıkılmaz. Bugün maalesef AKP iktidarının uygulamalarıyla kendisini millet ve bu coğrafyayı vatan yapan her türlü değerimiz tartışılır hale gelmiştir.

İçeriden Türkiye'yi çökerten bu zihniyet aslında milletimiz gibi gözüküyor ama arkadan hançerliyor. Siyasi Lawrence görevi yapıyor. O bakımdan bugün tehlike çok daha büyüktür."

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?