banner39

Yabancı Dil Sınavı başvurusu bugün son

2014-YDS ilkbahar dönemi için başvurular bugün sona eriyor. Sınavla ilgili kılavuzu ile aday başvuru formuna ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek.

Politika 12.02.2014, 09:30 12.02.2014, 09:30
Yabancı Dil Sınavı başvurusu bugün son

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ilkbahar dönemi başvuruları bugün sona erecek.

Adaylar, 2014-YDS ilkbahar dönemi kılavuzu ile aday başvuru formuna ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuzda, başvuru, sınav, değerlendirme, sınav sonuçlarının kurumlarca kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

ÖSYM, adaylara ait eğitim bilgileri, arşiv bilgisinin oluşturulabilmesi ve bu bilgilerin diğer sınavlar veya yerleştirmelerde de kullanılabilmesi amacıyla başvuru aşamasında alıyor. Bu amaçla başvuru merkezlerince girişinin yapılabilmesi için adayın eğitim bilgilerini gösteren resmi belgenin (diploma, mezuniyet belgesi gibi) başvuruda adayın yanında bulunması gerekiyor.

Eğitim bilgileri, sınav koordinatörlükleri ve başvuru merkezleri tarafından belgeye dayalı olarak kontrol edilerek sisteme kaydedilecek. Bu nedenle adayların başvuru merkezine giderken güncel (en son) eğitim bilgilerine ait resmi belgelerini yanlarında bulundurmaları isteniyor.

Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS), yabancı dil testinin dahil edildiği KPSS puan türlerini kullanmak isteyen adayların, bu puan türlerinin hesaplanması için YDS'ye girmeleri gerekiyor.

YDS, ilkbahar dönemi 6 Nisan'da düzenlenecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?