banner39

Yalçın'ın tutukluluğuna itiraz reddedildi

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Odatv'nin sahibi Soner Yalçın ile site çalışanları Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ın tutuklanmasına yapılan itiraz reddedildi.

Politika 04.03.2011, 17:29 04.03.2011, 17:45
Yalçın'ın tutukluluğuna itiraz reddedildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Odatv.com adlı internet sitesinin sahibi Soner Yalçın ile site çalışanları Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ın tutuklanmasına yapılan itiraz reddedildi.

Soruşturma kapsamında Soner Yalçın ile Oda Tv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu, 'Ergenekon örgütüne üye olmak, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek, devlet aleyhine gizli belgeler elde etmek ve bunları yayımlamak' suçlarından tutuklanmışlardı.

Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi tarafından tutuklanan sanıkların tutukluluğuna itiraz edildi. Avukatların talebini değerlendiren 12. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, tutukluluğa yapılan itirazı reddetti.

CENGİZ ÇELİKER'İN TALEBİ DE REDDEDİLDİ

Öte yandan, Ergenekon sanığı Mehmet Haberal'ın taburcu olabileceğini gösteren raporun gizlenmesiyle ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan Prof. Dr. Cengiz Çeliker için de tahliye talebinde bulunulmuştu. Söz konusu raporda imzası bulunan isimlerden olan Çeliker'in talebi de reddedildi.

Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanan Odatv'nin sahibi Soner Yalçın'ın tutukluluğuna yapılan itiraz, oy birliğiyle reddedildi.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?