Yazıcı: Dicle'yi neden aday gösterdiler?

Hayati Yazıcı, Hatip Dicle'nin durumunun önceden bilindiğini, buna rağmen kendisinin ısrarla aday yapılmak istendiğini söyledi

Yazıcı: Dicle'yi neden aday gösterdiler?

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, “Peki bunları aday gösterenlerin hiç mi suçu yok, yok mu? Peki, Dicle’yi aday gösterenlerin hukuk müşavirleri var. Bunu bilmiyorlar mıydı?" diye sordu.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, “Peki bunları aday gösterenlerin hiç mi suçu yok, yok mu? Peki, Dicle’yi aday gösterenlerin hukuk müşavirleri var. Bunu bilmiyorlar mıydı, niye başkasını aday göstermediler de bu konuda ısrarcı oldular” dedi.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, TBMM’de kaydını yaptırdıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tutuklu milletvekilleri ve Hatip Dicle’nin milletvekilliğinin düşürülmesi konusunda soruları yanıtlayan Yazıcı, “Meclis bir yasa yapar, der ki; milletvekili seçilen insan ne olursa olsun, hangi suçtan yargılanıyorsa yargılansın, mutlaka tahliye edilir, Meclis’e gelir denirse olur bu. Böyle bir şey olur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2011, 16:03
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
mem.
mem. - 10 yıl Önce

acaba hangi ülkenin YSK luna adayşığını bildirdiler yazıcı efendi ? yaptığınız yasalara ve hukuka bile kürtler söz konusu olunca uymuyorsunuz..ayıp be ayıppp

banner39