banner15

Yeni İmralı heyetinde Demirtaş da olabilir

BDP'nin İmralı'ya göndereceği yeni heyette Altan Tan yerine partiyi kurumsal olarak temsil edebilecek bir ismin yer alacağı belirtiliyor. O ismin de Demirtaş olduğu iddia ediliyor

Yeni İmralı heyetinde Demirtaş da olabilir

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

BDP tarafından İmralı'da Öcalan'la görüşmeye gönderilecek üçüncü heyet konusunda yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. İddiaya göre BDP bu kez partiyi kurumsal anlamda temsil edecek bir ismin de heyette yer almasını istiyor. Bunun için de Genel Başkan Demirtaş düşünülüyor.

Taraf Gazetesi'nden Kurtuluş Tayiz'in iddiasına göre BDP, İmralı'ya "kurumsal" bir heyet göndermek istiyor. Bunun için de hükümete, İmralı'ya gidecek olan üçüncü heyette yer alacak üç isim bildirdi. Bu isimler ikinci heyette yer alan Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan ile BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'tan oluşuyor.

Tayiz'e göre, hükümetten bazı yetkililer Selahattin Demirtaş'ın üçüncü heyette yer almasına sıcak bakıyor. Fakat kararı Başbakan Erdoğan verecek. Başbakan Erdoğan'ın, Demirtaş'ın heyette yer alıp almayacağı konusundaki kararını dün akşam saatlerinde vermesi bekleniyordu. Kulislere yansıyan bilgiler Demirtaş'ın üçüncü heyette yer alacağı biçiminde.

Ak Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in, üçüncü heyetin perşembe ya da cuma günü İmralı'ya gideceğini duyurduğunu hatırlatan Kurtuluş Tayiz, "heyetin İmralı'ya bugün gitmesi zor, zira meteorolojiden İstanbul için şiddetli lodos alarmı verildi. Ziyaret büyük ihtimalle yarın gerçekleşecek, hava durumu elvermezse görüşmenin en geç salı gününe kadar olması bekleniyor." diye yazdı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2013, 11:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35