Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na '15 Temmuz' cevabı

Başbakan Binali Yıldırım, Tokat'ta yaptığı konuşmada, "Kılıçdaroğlu, sen bu milleti tanımayabilirsin ama bu millet 15 Temmuz'da bütün dünyaya nasıl kahraman bir millet olduğunu, nasıl aziz bir millet olduğunu gösterdi." dedi.

Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na '15 Temmuz' cevabı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Tokat Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti.

Başbakan Yıldırım, buradaki konuşmasında "Anamuhalefet partisi Genel Başkanı'nın referandum günü yaklaştıkça sinirleri bozulmaya başladı, ayarı kaçtı. Diyor ki 'Eğer başkanlık sistemi 15 Temmuz gecesi geçerli olsaydı o zaman Türkiye diye bir şey kalmazdı.' Bak bak, lafa bak, bu ne demektir biliyor musun? Bu, milletine güvenmemek demektir, milletine inanmamak demektir, bu milleti tehdittir, 'Eğer başkanlık gelirse darbe olacak' demektir. Kılıçdaroğlu, sen bu milleti tanımayabilirsin ama bu millet 15 Temmuz'da bütün dünyaya nasıl kahraman bir millet olduğunu, nasıl aziz bir millet olduğunu gösterdi." dedi.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi, başkanlık sistemi sırasında yaşansaydı bugün Türkiye diye bir ülkenin kalmamış olacağını iddia etti.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "15 Temmuz başkanlık sisteminde olsaydı, bugün Türkiye diye bir ülke kalmamıştı" iddiasında bulunan Kılıçdaroğlu, "Başkanı ele geçirmek Türkiye'yi ele geçirmek demektir." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2017, 19:00
banner53
YORUM EKLE

banner39