banner15

Yılmaz: İnsana yatırım yapıyoruz

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, iktidar olarak daha iyi bir gelecek için insana yatırım yaptıklarını söyledi.

Yılmaz: İnsana yatırım yapıyoruz

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti'nin kuruluşunun 10. yıldönümü nedeniyle Adıyaman'da düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Bakan Yılmaz, AK Parti'nin kuruluşunun 10. yıldönümü nedeniyle Adıyaman'da düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Bakan Yılmaz, Türkiye'nin her geçen gün büyüdüğünü ifade ederken, iktidar olarak daha iyi bir gelecek için insana yatırım yaptıklarını söyledi.

Öğleden sonra Adıyaman'a gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Adıyaman Valisi Ramazan Sodan'ı ziyaret etti. Vali Ramazan Sodan'dan kente ilişkin brifing alan Bakan Yılmaz, Adıyaman'ın GAP'ta önemli bir konuma sahip olduğunu ifade etti. SODES projeleri ile bölgenin daha hızlı kalkınmasına katkı sağladıklarını vurgulayan Bakan Yılmaz, "Sadece taşa, toprağa yatırım yapmakla kalkınma olmuyor. İnsana yatırım çok daha önemli. O nedenle SODES projelerimiz bu hedef doğrultusunda hayata geçti. Bu proje ve programlar; odağında insan olan, gençlerimizi, çocuklarımızı geleceğe hazırlıyor" dedi.

Bakan Yılmaz, Valilik ziyaretinin ardından Adıyaman Belediyesi'ne ait Toplum Geliştirme Merkezi (TOGEM) binasına geçerek burada başlatılan tekstil kursunun açılışını yapıp, AK Parti'nin 10. kuruluş yıldönümü nedeniyle Hisar Düğün Salonu'nda düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

SAKALI BIYIĞI TERLEMEMİŞ PARTİ

İftarını açtıktan sonra partililerine hitap eden Bakan Yılmaz, 10. yaşını kutlayan AK Parti'nin geçirdiği yerel ve genel seçimlerden başarıyla çıkmış olmasına rağmen henüz çok genç olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

"AK Parti'mizin 10. yaşını kutluyoruz. Bir taraftan bakarsanız çok genç bir partiyiz. Daha, 10 yaşında, sakalı bıyığı terlememiş bir parti. Ama diğer taraftan bakacak olursak Türkiye'nin en köklü partisi. Milletin geleneğine dayanan, bu geleneğe yaslanan, milletin temel değerlerine bağlı ve bağrından çıkmış bir parti. 2001 yılında bütün toplumumuzu ve ekonomik yapısını tahrip eden; büyük bir ekonomik ve siyasi krizin ardından millete yeniden umut olmuş bir parti. Bu süreç içersinde çok önemli başarıların altına imza atmış bir partiyiz. Bu on yılın ardından milletimizin arasına döndüğümüz zaman çok şey anlatabiliyoruz, hizmetlerden bahsedebiliyoruz. Alnımız ak, başımız dik çok şükür. Milletimiz bize bu yapılan hizmetlerin karşılığını fazlasıyla verdi. 10 yıl içerisinde 5 büyük seçim yaşadık. 2'si genel 3'ü yerel olan bu seçimlerden AK Parti olarak büyük bir başarı ile çıktık. Yine bu süreçte 2 büyük referandum yaşadık ve büyük bir başarı ile çıkarak milletimizin önünü açtık. "

Bakan Yılmaz, AK Parti'nin iktidar olduğu süreçte Türkiye'nin ekonomik, siyasi ve demokratik anlamda önemli atılımlara imza attığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2011, 02:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35