YSK önünde müdahale başladı

CHP'lilerin seçim sonuçlarına itiraz etmek için toplanığı YSK'nın önünde gerilim giderek artıyor. Ankara Emniyetine bağlı ekipler YSK önündeki yolu kapatan kalabalığa tazyikli suyla müdahale etti

YSK önünde müdahale başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Seçim sonuçlarına tepki gösteren bir grup, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) önünde öğle saatlerinde Mithatpaşa Caddesi'nde toplandı. Çeşitli sloganlar atan gruplar, Türk bayrakları ve Mansur Yavaş posterleri taşıdı.

Protestoların sürmesi üzerine olay yerine çevik kuvvet ekipleri geldi. Polis ekipleri, Mithatpaşa Caddesi'nin trafiğe açılmasını istedi. Polis, dağılmayan gruba TOMA’dan tazyikli su sıkarak müdahale etti. Protestocu grup, müdahalenin ardından ara sokaklara dağıldı.

Göstericilerin yolu açması üzerine polis, YSK binası önünde güvenlik çemberi oluşturdu. Dağılan gruplar, ara sokaklarda tekrar biraraya geldi. Polis ekiplerinin YSK binası önündeki bekleyişi devam ediyor.

YAVAŞ'TAN AÇIKLAMA

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş kendisinin YSK’ya giderek seçime itiraz edeceği iddialarının doğru olmadığını söyledi. Yavaş şu açıklamayı yaptı:

“Bazı basın yayın organlarında benim bizzat saat 15.00’da YSK’ya giderek itiraz dilekçesi vereceğim konuşuluyor. Bu yanlış bir bilgi. Biz ilçe ve il seçim kuruluna gün içinde başvuru yaptık. YSK çok sonraki bir aşamadır. Ankaralıların YSK önünde beklemesine gerek yok. Şu an gerginliklere değil sükunete ihtiyacımız var. Ankaralı müsterih olsun. Mansur Yavaş olarak ben ve tüm partililerin süreci yakından takip edip her oyun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2014, 17:28
banner53
YORUM EKLE

banner39