banner15

Zana'dan Gül ve Obama'ya mektup

Bağımsız Blok'tan milletvekili seçilen Leyla Zana, Cumhurbaşkanı Gül ve ABD Başkanı Obama'ya "bir şeyler yapın" çağrısında bulunduğu bir mektup yazdı

Zana'dan Gül ve Obama'ya mektup

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır vekili Leyla Zana, sınır ötesi operasyonlar ve bölgede yaşan gelişmelerle ilgili Cumhurbaşakanı Gül ve Obama'nın da aralarında olduğu bazı isimlere mektup yazdı.

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, bölgede son günlerde meydana gelen olaylar ve Türkiye'nin Kuzey Irak'ta PKK kamplarına yönelik hava harekatları üzerine, aralarında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Başkanı Barack Obama'nın da bulunduğu liderlere mektup gönderdi.

Zana, "Bütün dünya insanlığının tanıklığında, iki yüz yıllık çatışmalı coğrafya artık sükunet beklentisi içerisindedir. Kürdistan coğrafyası ikinci bir Filistin olmamalı. Sri Lanka benzetmesi akla bile getirilmemeli. Aksi toplumsal karmaşa ve halklar arası etnik bir savaşa dönüşür. Bu da dünya barışını ve insanlığı daha çok felakete sürükler. Beklentim ve dileğim hem vicdanınızın hem de bulunduğunuz mevkiinin gereklerini yerine getirmenizdir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 12:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35