banner15

Zeybek: Terör öldürerek bitirilmez

DP Lideri Zeybek terörün sadece işsizlik ve yoksulluğun ortadan kaldırılmasıyla sona erebileceğini söyledi

Zeybek: Terör öldürerek bitirilmez

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, terörün ''öldüre öldüre'' bitirilemeyeceğini, işsizliğin ve yoksulluğun ortadan kaldırılması, bataklığın kurutulması gerektiğini bildirdi.

Zeybek, yaptığı yazılı açıklamada, PKK'yı yönetenler arasında Ermenilerin olduğunu iddia ederek, uzun zaman PKK'ya taviz vermeyen aşiretlerin bu tutumlarını sürdürdüğünü ifade etti.

Türkiye'deki Kürt oranının yüzde 20 civarında varsayıldığını belirten Zeybek, ''PKK'nın partisi yüzde 5 oy alıyor. O zaman PKK nasıl Kürtlerin temsilcisi oluyor? Ya o kadar Kürt yok ya da söylenen doğru değil. Dolayısıyla ben Türkiye'de Kürt meselesinin olmadığını iddia ediyorum. Eğer, Kürt kökenlilere ayrım yapılsaydı, Kürt meselesi olurdu. Kürt kökenli yurttaşlarımıza her imkan açıktır'' dedi.

Bundan sonra Türk meselesi çıkacağını, insanların Türk olduklarını söyleyemez hale geleceklerini iddia eden Zeybek, teröristlerle yetişmiş insanların karşı karşıya gelmesi gerektiğini kaydetti.

Zeybek, açıklamasında, ''Terörü öldüre öldüre bitiremezsiniz. Bölgede işsizliği ortadan kaldıracaksınız, yoksulluğu ortadan kaldıracaksınız, bataklığı kurutacaksınız. Bir de insanların dillerini tahkir etmeyeceksiniz, alt kültür dillerine hep saygı duyacaksınız'' ifadesine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2011, 15:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 8 yıl Önce

doğru söylüyor.

banner39

banner36

banner37

banner35