banner15

100 bin Müslüman bayram namazını Mescid-i Aksa'da kıldı

İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs'te bulunan 100 bin Filistinli, Ramazan Bayramı namazını Mescid-i Aksa'da eda etti.

100 bin Müslüman bayram namazını Mescid-i Aksa'da kıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ramazan Bayramı namazını Mescid-i Aksa'da ede etmek için sabahın erken saatlerinde evlerinden çıkan Filistinliler, yollarda uzun kuyruklar oluşturdu. Mescid-i Aksa'nın da içerisinde yer aldığı "Eski Şehir" sokaklarında namaz saatine yakın yoğunluk daha da arttı.

100 bin Müslüman bayram namazını Mescid-i Aksa'da kıldı.

100 BİN  MÜSLÜMAN

Kudüs'teki Vakıflar Müdürlüğü Basın Biriminden yapılan açıklamaya göre, 100 bin Müslüman, Ramzan Bayramı namazını Mescid-i Aksa'da eda etti.

HUTBEDE KUDÜS VE MESACİD-İ AKSA'NIN ÖNEMİNE VURGU YAPILDI

Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh Muhammed Hüseyin, okuduğu hutbede, Filistinlilerin ramazan ayından sonra Mescid-i Aksa'ya ilgisinin devam etmesini beklediğini söyledi.

Filistinlilerin kutsal camilerini, şehirleri olan Kudüs'ü ve kutsal topraklarını savunduğunu dile getiren Hüseyin, ABD'nin İsrail-Filistin arasındaki barış müzakerelerinin yeniden başlaması için hazırladığı "Yüzyılın Anlaşması"nı kabul etmediklerinin altını çizdi.

 

Namazın ardından Mescid-i Aksa içerisinde Gazze'ye destek gösterisi düzenleyen bir grup Filistinli, "Gazze'ye yönelik yaptırımlar suçtur.", "Gazze'ye uygulanan yaptırımları kaldırın", "Gazze Kudüs'ün kalbidir. Kudüs, Gazze'nin kalbidir." yazılı pankartlar taşıyarak sık sık Gazze'yle dayanışma sloganları attı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 14:47
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48