banner39

Atina'daki 200 bin Müslüman, bir bayrama daha camisiz girdi

Avrupa'da ibadete açık cami bulunmayan tek başkent Atina'daki Müslümanlar, bayram namazlarını mescitlerde kıldı

Ramazan 25.06.2017, 15:28 25.06.2017, 15:40
Atina'daki 200 bin Müslüman, bir bayrama daha camisiz girdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan'ın camisiz başkenti Atina'daki Müslümanlar, bir bayramı daha yeraltı mescitlerinde bir araya gelerek kutladı.

Avrupa'nın ibadete açık camisi bulunmayan tek başkenti Atina'da yaşayan 200 bini aşkın Müslüman, bayram namazlarını kendi imkanlarıyla, genellikle binaların bodrum katlarında kurdukları mescitlerde kıldı.

Farklı ülkelerden yüzlerce Müslüman, namazlarını kılmak için Moshato semtindeki Yunan-Arap Eğitim ve Kültür Merkezi'nin mescidinde bir araya geldi. Cemaat, namazın ardından birbirleriyle bayramlaştı.

"CAMİNİN AÇILMASI İÇİN DUA EDİYORUM"

Atina'da yaşayan 67 yaşındaki Mısırlı Muhammed Abdullatif yaptığı açıklamada, yaklaşık 40 sene önce Atina'ya göç ettiğini belirterek, "Caminin nisanda açılacağını söylemişlerdi ancak halen bir gelişme yok. Caminin açılması için dua ediyorum. Umutla bekliyorum." diye konuştu.

Atina'da 22 yıldır ikamet eden Ürdünlü Tarık Nizava da açılması planlanan caminin Müslümanların ibadet edebilecekleri ilk resmi yer olacağına işaret ederek, "Bütün Avrupa başkentlerinde böyle camiler var. Yunanistan’da geç de olsa böyle bir ibadethanenin açılması, Müslümanlar için büyük önem taşıyor." ifadelerini kullandı

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?