banner15

Beyrut Ramazan ayı için süslendi-VİDEO

Lübnan'ın başkenti Beyrut'un dört bir yanı Ramazan ayının coşkusunu yansıtıyor. Işıklarla süslenen şehirde, Ramazan ayına özel tatlılar da büyük ilgi görüyor. Ramazan ayıyla beraber Beyrut sokakları da renklendi

Beyrut Ramazan ayı için süslendi-VİDEO

Ramazanla beraber Beyrut sokakları da renklendi. Sokak başları ile camiler önüne konulan bu süslerle başkent yeni bir hale büründü.

Nüfusunun yarısından fazlası Müslüman olan Lübnan’daki bu süslemeler sadece başkente özel değil, Müslümanların ağırlıklı olarak yaşadığı diğer şehirlerde de aynısını görmek mümkün. Ramazanın gelişinin kutlandığı süslemelerde, oruç tutmanın önemine dair ifadelere de yer veriliyor. Ramazan sadece kendini sokaklarda göstermiyor. Tatlıcılarda da ayrı bir hareketlilik var. Bazı tatlıcılar, ramazana özel tatlıları müşterilerine sunuyor. Ağırlıklı olaraksa hafif tatlılar tercih ediliyor.RAMAZAN AMBİYANSI HİSSEDİLİYOR

Satışlardan memnun olduklarını söyleyen Lübnan bir tatlıcı, “Ramazan ambiyansı tüm ülkede hissediliyor. Bizim bölgemizse bu konuya çok büyük önem veriyor. Bunu satışlarda da görmek mümkün, dışarıdan alışverişe geliyorlar. Biz ramazan ayına özel yaptığımız tatlılarımızın kalitesi ve tadıyla biliniyoruz. Diyabet hastası olan müşterilerimizi de dikkate alarak, hafif tatlılar yapıyoruz.”

Birbirinden lezzetli tatlıların yapıldığı bu gibi yerlerin önündeki kuyruklar da, ilginin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor.

 

Kaynak: Kuzey Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 12:00
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48