banner39

banner35

Kırgızistan ve Kazakistan'da cezaevinde iftar

Kırgızistan ve Kazakistan'da ramazan ayı dolayısıyla cezaevindekiler de unutulmadı

Ramazan 30.07.2013, 12:22 30.07.2013, 12:22
Kırgızistan ve Kazakistan'da cezaevinde iftar

Murat Hayati/ Dünya Bülteni

Kazakistan'da Beket-Ata Camii idaresi Ramazan ayı boyunca her gün camide toplu iftar organize ederken, hayır yapmak isteyen vatandaşlar için de aracı oluyor.

Cami idaresi cezaevindeki tutuklu ve hükümlülerin hem hal hatırını sormak ve hemde oruçlulara iftar düzenlemek için hapishanelerde yemekli tören düzenledi. Törende tutukluların çoğu geçmişte yaptığı hataları için pişman olduklarını anlattı. Ziyaretçiler onlara Allah'a tövbe kapısının açık olduğu ve hayata iyi bakarak yaşamaya devam etmelerini ve ibadetlerini de aksatmamalarını tavsiye ettiCezaevindekiler ile sohbet eden cami görevlileri Ramazan ayında yapılması gerekenler üzerine bir sohbet yaptı.

KIRGIZİSTAN'DA DA CEZAEVİNE ZİYARET

Kırgızistan Müslüman Din İşleri Başkanlığı Başmüftü Rahmetullah Egemberdiyev ve idari heyet, Belevodsk kenti yakınlarındaki 16 No'lu cezaevini ziyaret etti. Egemberdiyev tutuklulara yasalara uymalarını ve cezaları süresince sabırlı olmalarını tavsiye etti.

Egemberdiyev cezaevindeki zamanlarını boşa harcamamaları gerektiğini ve kitap okumalarını istedi. Cezaevinde oruç tutanların sayısının her geçen yıl arttığı belirtilirken, burada iftar düzenlenerek, kütüphaneye İslami kitaplar hediye edildi.

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?