banner39

STK'lardan Sultanahmet'te bayram namazı çağrısı

Namaz Gönüllüleri Platformu ve Mihrap Platformu, bu yıl bayram namazının toplu olarak Sultanahmet'te kılınması için çağrı yapıyor

Ramazan 07.08.2013, 14:32 07.08.2013, 15:43
STK'lardan Sultanahmet'te bayram namazı çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Sultanahmet Camiinde geniş katılımlı Bayram namazı kılınacak ve Müslümanlara dua edilecek.

Namaz Gönüllüleri Platformu ve Mihrap Platformu, bu yıl bayram namazının toplu olarak Sultanahmet'te kılınması için çağrı yaptı. Girişime Diyanet İşleri Başkanlığı'nın da destek verdiği bildirildi.

İki platform tarafından yapılan açıklamada "İstiyoruz ki, bu bayram namazı; engellilerin, yaşlıların, kadınların ve çocukların da katılımı ile coşkulu bir dua ve bayramlaşma için, hediyeleşme için, kucaklaşma için, kardeşleşme için güzel bir vesile olsun. Bayram namazına dededen toruna; yaşlı, çocuk, engelli, kadın-erkek herkesi bekliyoruz"denildi.

Açıklamada ayrıca camide yer bulamama ihtimaline karşı katılımcıların seccadelerini yanlarında getirmeleri istendi.

Namaz Gönüllüleri Platformu ve Mihrap Platformu tarafından günlerdir medya ve sosyal medya üzerinden yapılan çağrı, kısa sürede çok sayıda sivil toplum kuruluşu tarafından destek gördü. Diyanet İşleri tarafından da desteklenen bayram namazı girişimi çok sayıda TV kanalı ve radyonun yanı sıra Diyanet TV'den de canlı yayınlanacak.

Bu arada bayram günü sabahı metro seferleri 4.00'da başlayacak.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?