banner15

Üsküdar'da 100 bin kişilik iftar

Üsküdar Belediye tarafından düzenlenen iftara katılım büyük oldu. Üsküdar Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre yaklaşık 100 bin kişinin katıldığı iftara Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da katıldı.

Üsküdar'da 100 bin kişilik iftar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen büyük iftara katılım beklenenden daha yoğun oldu. 2 kilometre uzunluğundaki iftara Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in yanı sıra Katar’lı yetkililer ve on binlerce kişi katıldı.

Üsküdar Belediyesi, Üsküdar'dan Harem'e uzanan sahil yolunda 2 kilometre uzunluğunda iftar sofrası kurdu.

Kız Kulesi ve İstanbul Boğazı eşliğinde gerçekleşen iftara Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile birlikte STK temsilcileri, Katar’lı yetkililer ve on binlerce vatandaş katıldı.

Üsküdar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Üsküdar'dan Harem'e sahil yolu boyunca kurulan açık hava sofrasında 100 bine yakın vatandaşımızın katılımıyla Türkiye'nin en büyük iftarına imza attık.” İfadesine yer verildi.


Kur'an tilavetinden sonra kürsüye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ta vatandaşları selamladı ve ülkemizin 15 yılda geldiği noktayı hatırlatarak 24 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Türkiye’de geçmişte iki anahtar verenler vardı. Kim ne verirse 5 fazlasını veririm diyenler vardı. Tabi eski Türkiye’de kaldı bunlar. AK Parti geldikten sonra. Geçenlerde bor strateji açıkladık. Türkiye’yi güçlü Türkiye’ye taşıyacak ve hakikaten bor’u ileri teknoloji noktasında tank, helikopter, nükleer santral, güvenlik sistemleri kullanılacak muazzam bir katma değer olan bor ile ilgili imza attık. Ve süreç başladı. Aynı gün ben sonradan duydum ki Muharrem İnce demiş ki; ben bu boru cam sanayisinde kullanacağım. Şöyle bir baktım. Yanlış mı duydum dedim. Bu borcam onlarca yıldır her evde gıda saklamak için kullanılan borcam değil mi? Sizin vizyonunuz buysa vah ki ne vah. Etrafta danışmanlar da mı yok. Bir uyaran da mı yok?” ifadesinde bulundu.

 

Canlı ilahi yayınıyla başlayan programda Başkan Hilmi Türkmen masaları dolaşıp vatandaşlarla selamlaştı ve kürsüye geçti.

Başkan Hilmi Türkmen konuşmasında, "Onbinlerce vatandaşımızla bu mübarek gecede burada tarihin medeniyetin kalbinde birlikteyiz, Allah'a şükürler olsun. Kadir Gecenizi ve Bayramınızı kutluyorum." dedi.

Ezanla birlikte topluca iftar açılarak devam eden programda Valide Sultan Gemisi de Kız Kulesi açıklarından kalabalığı selamladı.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 11:52
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48