banner39

Beden temizliği insanları iyimser yapıyor

Almanya'nın Köln şehrindeki bilimadamı ellerini yıkayanların kendilerine verilen görevleri daha iyimser bir şekilde yaptıklarını belirledi.

Sağlık 25.10.2013, 11:27 25.10.2013, 12:25
Beden temizliği insanları iyimser yapıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Köln şehrinde bir araştırmacı, 'beden temizliği psikolojisi' üzerine yaptığı bir çalışma sonucu ellerini yıkayan kişilerin kendilerine verilen ödevleri yapmak konusunda daha iyimser olduklarını tesbit etti.

Köln Üniversitesinden yapılan açıklamada kendileriyle deneme yapılan kişilerden ellerini yıkayanların diğerlerine göre daha iyimser olduklarının belirlendiği bildirildi. Ellerini yıkamayanlar ise kendilerine verilen görevleri daha kötü bir şekilde yerine getirdiler. Araştırma sonuçları 'Social Psychological and Personality Science' isimli ünlü bir bilim dergisinde yayınlandı.

Alman bilimadamı Kai Kaspar, yaptığı deneyde 98 kişiyi üç gruba ayırdı. İlk aşamada iki gruptaki kişiler çözülmesi imkansız bir ödevi yapmak zorundaydı. Problemi çözemeyen iki gruptan birindekiler ellerini yıkamışlardı, diğer grup ise ellerini yıkamadı. Birlikte yaptıkları ikinci aşama çalışmada her iki grubun da görevi halletmek konusunda iyimser oldukları görüldü. Ancak ellerini yıkayanlar diğerlerine göre çok daha iyimser bir tavır gösterdiler.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?