banner39

Büyükşehir'den Ramazanda sağlık hizmeti

Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü Ramazan ayında yoğun ilgi gösterilen tarihi mekânlardan Sultanahmet, Beyazıt ve Feshane’ye sağlık kabinleri kurarak vatandaşlara sağlık hizmeti veriyor.

Sağlık 04.08.2011, 15:53 04.08.2011, 16:09
Büyükşehir'den Ramazanda sağlık hizmeti

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü Ramazan ayı boyunca İstanbulluların en çok gezip, ilgi gösterdiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafında Sultanahmet Meydanı’nda açılan “Asırlık Tatlar ve Zanaatlar Sokağı”, Beyazıt Meydanı’nda kurulan “ 30.Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı” Eyüp Feshane’de yapılan “2011 Feshane Ramazan Etkinlikleri” sırasında İstanbullara ücretsiz sağlık hizmeti veriliyor.

Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü Ramazan ayında İstanbulların yoğun ilgi gösterdiği Sultanahmet, Beyazıt ve Feshane’ye sağlık kabinleri kurarak uzun ve sıcak geçen ramazan günlerinde olası sağlık problemlerine anında müdahale etmeyi planlıyor. 

Sağlık kabinleri ramazan ayı boyunca her gün sabah 11.00’den gece 01.00’e kadar İstanbullara hizmet verecek.

Sağlık kabinlerine gelen vatandaşların geçmişe yönelik sağlık bilgileri kayda alınıp gerekli ilk müdahale gerçekleştiriliyor. Vatandaşların sağlık problemlerini dinleyen hemşire ve sağlık memuru tarafından ilk müdahale yapılıyor. Havaların sıcak ve vatandaşların oruçlu olmalarından dolayı tansiyon ölçümü ve kan şekeri gibi ölçümler de sağlık kabinlerinde yapılıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?