banner39

İstanbul Havalimanından koronavirüslü yolcu geçmiş

Singapur Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada İstanbul'dan gelen bir uçakta yer alan bir yolcuda korona virüs tespit edildiği açıklandı

Sağlık 05.03.2020, 12:14 05.03.2020, 15:42
İstanbul Havalimanından koronavirüslü yolcu geçmiş

Habertürk'ün haberine göre korona virüs tespit edilen yolcu Londra'dan İstanbul Havalimanı'na geldi ve buradan transit uçuşla Singapur'a hareket etti. Yolcunun İstanbul Havalimanı'nda toplam 22 dakika geçirdiği tespit edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Singapur’da Koronavirüs tanısı konan yolcu, Fransız vatandaşıdır. Londra’dan Singapur’a giden transit bir yolcudur. Uçağımız yolcusuz olarak dönüş yapmıştır. Mürettebat, tedbiren 14 gün gözetim altında tutulacaktır." açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Koca: "(Koronavirüs) Devreye aldığımız etkili önlemlerle bugüne kadar hastalığı ülkemizden uzak tutmayı başardık." dedi.

 "Avrupa'da her geçen gün ağırdan alınan tedbirler giderek bizi, ülkemizi risk altına sokmakta."

"(Koronavirüs) Şüpheli bulunup numune alınan vaka sayısı 1363, bunlardan pozitif çıkan hiçbir vaka olmadı."

Türk Hava Yolları'nın İstanbul'dan Singapur'a giden uçağında bulunan bir yolcuda korona virüs tespit edildiği açıklandı. Uçağın Singapur'a iniş yapmasının ardından bir yolcuda korona virüs tespit edilmesi nedeniyle uçakta bulunan 200 yolcunun testlerden geçirildiği duyuruldu. Singapur Ulaştırma Bakanlığı, uçağın yapacağı geri dönüş uçuşunun iptal edildiğini ve uçağın boş bir şekilde İstanbul'a geri gönderildiği belirtildi.

Habertürk'ün haberine göre, korona virüs tespit edilen yolcu İstanbul Havalimanı'nın transit yolcularından biriydi. Londra'dan İstanbul'a gelen yolcu buradan transit geçiş yaparak Singapur'a giden uçağa bindi. Korona virüs tespit edilen yolcunun İstanbul Havalimanı'nda 22 dakika kaldığı öğrenildi. Havalimanının büyüklüğü düşünüldüğü zaman yolcunun bu süre zarfında sadece uçağından inerek diğer uçuşuna yetiştiği tahmin ediliyor.

Öte yandan TK54 sefer sayılı uçuşu yapan uçağın İstanbul'a döndüğü ve havalimanına inmesinin ardından gerekli dezenfeksiyon işlemlerinden geçirildiği bildirildi.

Singapur'da korona virüs salgının başından bu yana 112 vaka görülmüştü. Ancak enfekte kişilerin çok önemli bir bölümü hastalığı atlatmış ve tutuldukları hastanelerden taburcu edilmişti.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?