Mesleki deri hastalıkları sempozyumu

Erzurum Palandöken’de ilk kez Mesleki Deri Hastalıkları Sempozyumu düzenleniyor

Sağlık 21.03.2011, 15:21 21.03.2011, 15:35
Mesleki deri hastalıkları sempozyumu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dermatoloji Akademisi Derneği, Erzurum Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi işbirliği ile Mesleki Deri Hastalıkları Sempozyumu düzenleniyor.

İşçi sağlığı ve meslek hastalıkları, gelişmekte olan her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de gün geçtikçe önem kazanıyor. Erzurum Palandöken’de gerçekleştirecek olan sempozyumda, dermatoloji hekimleri, işyeri hekimleri, aile hekimleri ve pratisyen hekimlerin katılımları ve katkılarıyla, mesleki deri hastalıklarının doğru tanı ve tedavisindeki güncel yaklaşımları tartışıp, dermatolojide en sık karşılaşılan akne, ekzema ve mantar hastalıkları ile alakalı bilgiler aktarılacak. Sempozyum İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalları ile birlikte Dermatoloji Akademisi Derneği tarafından düzenleniyor. Sempozyuma ayrıca İşyeri Hekimleri Derneği, Pratisyen Hekimlik Derneği ve Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği de destek veriyor. Sempozyumda başta sağlık çalışanları olmak üzere bazı meslek gruplarında görülen deri hastalıkları incelenerek iş gücü kaybı ve bu konudaki mevzuat irdelenecek. Ayrıca sgelen istekler doğrultusunda düzenlenecek olan kurslarla da yeni tanı ve tedavi yöntemleri incelenecek. Bununla birlikte olgu tartışmaları da planlanmış.

Sempozyum 23-27 Mart 2011 tarihleri arasında Erzurum Palandöken’de gerçekleşiyor. Ayrıntılı bilgiye www.meslekidermatozlar.org internet adresinden ulaşılabilir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?