banner39

Prof. Dr. Kadriye Kart Yaşar: İnsanımızın bir kısmı işin ciddiyetinin farkında değil

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Kadriye Kart Yaşar ve ekibini yakın zamanda salgınla ilgili verilecek müjdeli haberlerle tüm Türkiye tanıyacak. 

Sağlık 24.03.2020, 11:47 24.03.2020, 12:04
Prof. Dr. Kadriye Kart Yaşar: İnsanımızın bir kısmı işin ciddiyetinin farkında değil

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Covid-19 adı verilen hastalığa yol açan koronavirüs, Antarktika hariç tüm kıtalara yayıldı.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son açıkladığı verilere göre Türkiye'ye koronavirüs kaynaklı can kaybı 37, vaka sayısı 1529.

En başından beri beri salgını ciddiye alan ve yaptığı çalışmalarla diğer ülkelerin de örnek gösterdiği Türkiye özverili doktor ve yetişmiş personeliyle her alanda mücadele veriyor.  Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Kadriye Kart Yaşar ve ekibini yakın zamanda salgınla ilgili verilecek müjdeli haberlerle tüm Türkiye tanıyacak. 

Yaşar, devletin salgınla ilgili her türlü önlemi aldığını belirterek "Salgının yaygınlaşmaması için halkın kendini sosyal alanlardan izole etmesi şart." dedi

"İŞİN CİDDİYETİNİN FARKINDA DEĞİLİZ"

Avrupa'nın bugün salgının pençesinde olduğunun altını çizen Yaşar, Türk halkını uyararak "İnsanımızın bir kısmı işin ciddiyetinin farkında değil gibi. Avrupa'daki durum halkın uyarılara kulak asmaması ve sosyal yaşantısından vazgeçmemesi nedeniyledir." ifadelerini kullandı.

Devletin önlemlerinin yanı sıra vatandaşların tutumunun da önemli olduğunu kaydeden Yaşar koronavirüsle ilgili şu uyarılarda bulundu; Lütfen evde kalalım ve bu salgını ülkemizin bir an önce atlatmasını sağlayalım. Devletin önlemlerinin yanı sıra vatandaşların tutumunun da önemli olduğunu kaydeden Prof. Yaşar, “Çok basit nedenlerle korona testi yaptırmak isteyenler var. Oysa orada gerçekten bu virüsü taşıyan hastalar olabilir. Bu hastalığın en belirgin özelliği, ateş, öksürük, nefes darlığı. İnsanımızın bir kısmı neden evde oturması gerektiğin tam anlamamış durumdalar. Halen piknik yapanlar, düğün yapanlar var. Lütfen hastalığın yaygınlaşmaması için evde kalalım ve kişisel temizliğe önem verelim.

Kaynak: Haber 7

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?