banner39

banner35

Sağlıkçıların tepki gösterdiği düzenleme iptal edildi

Önceki günlerde sağlıkçıların tepkisiyle karşılaşan doktorların maaş zamlarına yönelik 6 maddenin, geri gönderildiği komisyonda kanun teklifinden çıkarıldığı bildirildi.

Sağlık 12.12.2021, 14:55
Sağlıkçıların tepki gösterdiği düzenleme iptal edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz haftalarda doktorlara yönelik maaş zammı yapılacağını açıklamasının ardından sağlıkçılar gösteri düzenlemiş ve duruma tepki göstermişti.

Sağlıkçıların tepkisinin ardından TBMM Genel Kurulunda Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ihdas edilen doktor ve diş hekimlerine yönelik ek gösterge ve ek maaş getiren maddeler Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'na geri çekildi.

Komisyon bugün toplanarak Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ne ihdas edilen, sağlık personelinin özlük haklarına ilişkin düzenlemeleri içeren 2, 3, 4, 5, 6 ve 7. maddelerin torba yasasından çıkarılmasına karar verdi.

Meclis'te görüşülen torba yasaya ek bir madde koyarak pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimler ve diş hekimlerine ise 5 bin lira zam yapıldığı duyuruldu. Düzenlemenin kabul edilmesiyle pek çok sağlık çalışanı sosyal medya hesabından tepki gösterip iş bırakacağını söyledi. Başta ebe ve hemşire gibi hekim olmayan sağlıkçılar zam dışı kaldıkları için düzenlemeyi eleştirirken hekimler de nasıl bir zam alacaklarını anlamadıklarını kaydetti.

SonDakika

banner53
Yorumlar (0)
0
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?