banner27

Türkiye'de ilk kez iki kol nakli yapıldı

İş kazasında iki kolunu kaybeden bir kişiye yapılan nakil bir ilk oldu

Türkiye'de ilk kez iki kol nakli yapıldı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi- Estetik Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ömer Özkan ve ekibi, trafik kazasında hayatını kaybeden 23 yaşındaki bir kişinin iki kolunu, Türkiye'de ilk kez yapılan bir ameliyatla silaj makinesinde çalışırken meydana gelen iş kazasında iki kolunu kaybeden bir kişiye nakletti.

Muğla'nın Milas ilçesinde motosikletiyle geçirdiği trafik kazasında ölen ve ailesi tarafından organları bağışlanan 23 yaşındaki Fatih Demirel'den alınan iki kol ile, Aydın'da yaşayan ve 2008'de geçirdiği iş kazası sonucu iki kolu dirsekten kopan Cihan Topal dün gece yarısı ambulansla Antalya'ya getirildiler.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi – Estetik Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özkan ve ekibi sabaha dek süren bir operasyonla iki kolu, Cihan Topal'a naklettiler.

Cihan Topal'ın ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesine alındığı, operasyonla ilgili açıklamanın Doç. Dr. Özkan tarafından yarın veya yarından sonra yapılacağı bildirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2010, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner25