banner39

Yeni tedbirler gelecek mi? Bakan Koca'dan son dakika koronavirüs açıklamaları

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüste son durumla ilgili açıklama yaptı. Van'da 65 yaş üstünde vaka sayılarının arttığını kaydeden Koca, yoğun bakım ve vefat sayısındaki artışın da bu yüzden sürdüğünü açıkladı. Yeni tedbirler gelecek mi? Bakan Koca'dan son dakika koronavirüs açıklamaları

Sağlık 10.09.2020, 11:53 10.09.2020, 12:06
Yeni tedbirler gelecek mi? Bakan Koca'dan son dakika koronavirüs açıklamaları


Ülkemizde görülen koronavirüsü kapsamında vaka sayıları günlük olarak açıklanıyor. Sağlık Bakanlığı corona virüs canlı verileri kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor. Zaman ilerledikçe tablolardaki büyük değişim dikkat çekiyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüste son durumla ilgili açıklama yaptı. Koca'nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"Vaka sayısı son günlerde önemli artışa geçti. 

Van, son dönemde yüksek hasta artışı gördüğümüz illerden biri haline geldi. Van'ı mercek altına aldık. Van'da son ayda vaka sayısı 2 katına çıktı.

Türkiye, dünyada filyasyonu yani temaslı takibini en iyi ve yaygın yapan ülkelerden biri. Bu gücümüzü Van'da da yoğun şekilde sahaya sürdük. Önümüzdeki günlerde bunun etkisini görmeyi umuyoruz.

Hastaların ortalama yaşındaki yükseliş maalesef ağır hasta ve vefatların da artışına sebep oluyor. Van ilimizde 65 yaş üstü nüfusumuz yüzde 4.2. 65 yaş üstü hasta oranımız yüzde 15.6. İlde yoğun bakım hastalarımızın çoğunu da 65 yaş üstü vatandaşlarımız oluşturuyor."

banner53
Yorumlar (0)
6
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü