03.07.2007, 15:39

Sayın Erbakan ifrata kaçtı mı?

Sol partiler birlik, beraberlik ve dayanışma içerisine girerken, muhafazakar cephedeki atışma ve ithamlar  muhafazakar dindar sağ seçmeni ziyadesiyle rahatsız etmektedir.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin ‘Euzu billahimine siyaset, euzu billahimine cahilin , euzu billahimineş şeytanir racim (Siyaset şerrinden, cehalet şerrinden ve şeytanın şerrinden Allah’a sığınırım.)’ ifadeleriyle ne kadar haklı ve doğru söylediğini bir kez daha idrak etmekteyiz.

Zira Rabbimiz; ‘Tefrikalara(Fırkalara) bölünmeyiniz. İzzetiniz elinizden gider! Zelil olursunuz!’buyurmaktadır.

Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (s.a.v); ‘Allah’a iman etmedikçe, birbirinizi sevmedikçe, iman etmiş olmazsınız, cennete giremezsiniz.’ buyurmaktadır.

Müslüman eleştirilerinde de ölçülü olmak ve hakkaniyet içinde davranmak mecburiyetindedir.

Sayın Erbakan’ın Cennet ve Cehennem giriş  biletlerinin verildiği gişeleri tarif etmesini fazlasıyla yadırgadık.

Cennet ve Cehennem Allah’ın tasarrufundadır. Dilediğini hidayete eriştirir, dilediğini Cennete dilediğini Cehenneme koyar. Elbette iman ve ameline bakar.
 
Sayın Erbakan’ın rahmetli Esat Coşan ile ihtilaflarının da iç yüzünü bilmekteyiz

Sayın Erbakan’ın seçim barajını aşma ihtimali olmadığına göre yaptığı sınırı aşan açıklamalarla neyi hedeflediğini anlamakta güçlük çekiyoruz.

Sayın Erbakan ülkenin kaynaklarının  israfına karşı çıkarken , çorabını dahi  Versace gibi   lüks markalardan giyiniyorken , ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ hadisi şerifini hiç aklına getiriyor  mu?

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?