banner39

Bahçeli: Hesaplaşmadan helalleşmem

MHP Lideri Başbakanın 'Şimdi hesaplaşma değil, helalleşme zamanıdır.' sözü üzerine 'Hesaplaşma olmadan, helalleşme olmaz.' dedi.

Seçim 2011 15.06.2011, 10:08 15.06.2011, 10:14
Bahçeli: Hesaplaşmadan helalleşmem

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın balkon konuşmasında seçim kampanyasındaki kırgınlıklar için helalleşme istemesiyle ilgili olarak 'Hesaplaşma olmadan helâlleşme olmaz. Hükümet olarak seçimlerde MHP'ye kurulan tuzakları, kaset tezgâhlarını ortaya çıkarıp yargıya teslim etmeliler' dedi.

Bahçeli, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından ilk yüz yüze demecini Milliyet Gazetesi'nden Fikret Bila'ya verdi. Bila, Bahçeli'nin seçim sonuçlarıyla ilgili ön raporlar üzerinde çalıştığını, bunlardan birinin de Meclis dışındaki sağ partilerin oylarıyla ilgili olduğunu yazdı. 

Bahçeli, Fikret Bila'nın "Başbakan Erdoğan, balkon konuşmasında seçimkampanyasındaki kırgınlıklar alınganlıklar için helâlleşme istedi. Hesaplaşma değil helâlleşme istediklerini söyledi. Kendi hakkını helal ettiğini söyledi. Siz de ediyor musunuz?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Başbakan'ın balkon konuşmasında iki önemli konu vardı. Birisi, hesaplaşma yerine helâlleşme sözüydü. Hesaplaşma olmadan helâlleşme olmaz. Hesaplaşmadan helâlleşmem. Helâlleşmeden önce bir hesaplaşma yapılmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hükümeti olarak, seçimlerde MHP'ye kurulan tuzaklar, kaset tezgahlarını ortaya çıkarmaları, yargıya teslim etmeleri, böylece hesaplaşmanın yapılması gerekir. Eğer bu oyunların içinde devletin kurumları varsa, onlar ortaya çıkarılsın ve hesap sorulsun. Önce bunu yapsınlar. Ayrıca meydanlarda MHP'nin hiç hak etmediği bin bir çeşit hakaretler yapıldı, iftiralar atıldı. Tehditler savuruldu. Bunlar için de özür dilemeleri gerekir. Özür dilemeden de helâlleşme olmaz. Kendisi bizim meydanlardaki bazı sözlerimiz için yargıya başvurarak hesaplaşmaya yöneldiğine göre, helâlleşmeden önce hesaplaşma istemek bizim de hakkımızdır." 

banner53
Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?