Bahçeli'den duble yollara övgü

Başbakan Erdoğan'ı bir kez daha Yüce Divan'a göndermekle tehdit eden Bahçeli, duble yolları överek "hayırlı olmuştur" dedi

Seçim 2011 28.05.2011, 16:34 28.05.2011, 16:34
Bahçeli'den duble yollara övgü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, vatandaşları oylarını kullanmaya çağırdı. Bahçeli, "Ne kadar çok katılım olursa sonuç üzerinde tartışma yapılamaz. Sonuçlar millet iradesi olarak tartışmasız kabul edilir." dedi.

Partisinin Sakarya Kent Meydanı'nda düzenlediği mitingte konuşan Bahçeli, vatandaşları oy vermeye çağırdı.

BÖLÜNMÜŞ YOLLARA ÖVGÜ

AK Parti tarafından yapılan bölünmüş yolları öven Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti: " 9 yıla bölünmüş yollar gibi ekonomiyi bölmüştür. Bölünmüş yollar hayırlı olmuştur. Şu çukurları da düzeltirlerse daha hayırlı olacak. Ancak bölünmüş yollar gibi ekonomiyi de böldüler. Rant ekonomisiyle kendisine ve çevresine çıkar sağladılar. Çocukların bir bisikleti yokken şimdi kızı ve oğlu ciplerle dolaşıyor. Şimdi soruyorum, evinizde aşınız kaynıyor, işsiz evladınız iş buluyor, geçim darlığı çekiyorsunuz, daha yüksek bir hayat standardına kavuşuyor, terörü halletmiş bir Türkiye görüyorsanız, o zaman 'Durmak yok 3. dönemde yola devam edebilirsiniz. Ama bu gerçek böyle değilse, evlatlarınız işsiz, gittikçe yoksullaşıyorsanız terörle mücadele etkisiz kalınmış, PKK siyasallaşmış ve her yerde at koşturur hale gelmişse Sakaryalılar ayağa kalksın 'yeter artık git başbakan' demelisiniz. Ben inanıyorum ki 12 haziranda bu millet yüksek sağduyu ile her türlü oyunu görerek ve bozmak için sandığa gidecek ve sayın 'Başbakan'a git diyecek. İrade öyle tecile edecek ki Abbas yolcu olacak."

YA ÜLKEYİ TERKEDECEK YA DA YÜCE DİVANA GİDECEK

Başbakan Erdoğan'a Yüce Divan tehdidini sürdüren Bahçeli, "Ya ülkeyi terke edecek ya da Yüce Divana gidecek" ifadesini kullandı. Bahçeli " 3. Dönem iktidar olabilmek için 9 yıldır yapamadıklarını bir kenara koyup hayal, rüya projeler peşinde koşuyor. İstanbul'da boş tarlaları arazileri ormanları görmüşler buraları nasıl ranta dönüştürürüz, nasıl zenginliklerimize zenginlik katarız sevdasındalar. Adına da çığlın projeler diyorlar. 9 yıllık mahcubiyetten çıldırma noktasına gelmişler kurtuluşu çılgın projede arıyorlar. AKP'ye dur demeni zamanı geldi. Tükendi, yoruldu, yapacağı bir şey kalmadı. 3 dönem için niye ısrar ediyor diye soracak olursanız korkusundandır. Geceleri uykusuz, uyuduğu anda da kabus görüyor. Eğer 3. İiktidar olmazsa Yüce Divan'a gideceğini adı gibi biliyor. Vatandaşın karısına çıkmış bir oy eksik olursa istifa ederim diyor. Başbakanlığı bırakırım diyor. Gözyaşlarıyla yine mahzun, yine üzülecek acınacak bir adam durumuna düşüyor. Servetine servet katıyor, Acınacak bir tarafı yok. Onun gideceği yer ya Türkiye'yi i terk edip kaçacak, ya da Yüce Divana gidecek." şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?