Başörtülü adaydan Kılıçdaroğlu'na tepki

Ankara 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Aynur Bayram, CHP Genel Başkanı'nın "Meclis'in kuralları var" açıklamasına tepki göstererek "samimiyet" çağrısında bulundu

Seçim 2011 09.06.2011, 15:42 09.06.2011, 15:42
Başörtülü adaydan Kılıçdaroğlu'na tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ankara 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Aynur Bayram, Kılıçdaroğlu'nun kendisi ile ilgili sözlerine sert cevap verdi.

Tv8 ekranlarında yayınlanan Erkan Tan ile Başkent'ten programının bugünkü bölümüne konuk olan  Bayram, seçmenlerinden oy istedi ve CHP'ye yüklendi. Kılıçdaroğlu'nun önceki gün Habertürk'te Fatih Altay'lının programında, kendilerine türbanlı dediğini söyleyen Bayram, "Biz kendimize başörtülü diyoruz. Altaylı, 'Meclise türban girerse ne yapacaksınız' diye sordu. O da kimsenin inancı doğrultusunda yargılanamayacağından söz etti. Ve daha sonra meclise girerse benim düşüncem, meslisin belli kuralları var dedi. Ben kendi meclisime inancımla girmek istiyorum. Benim inancımla benim meclisime girmeme kim engel olabilir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'na, "Önce çarşıflılara rozet taktınız, sonra o çarşafı yaktınız, sonra başörtülü kadınları partinize üye yaptınız, sonra o başörtülü kadınları görmezden gelemeyen insanlara dil uzattınız" diye seslenen Bayram, "Lütfen artık samimi olun. CHP herkes için var diyorsunuz, bunu seçim zamanı sadece meydanlarda söylemeyin. Samimiyetinizi gösterin lütfen. Ve benim başörtüme, benim vekilliğime, benim meclise girmeme elinizi dilinizi uzatmayın Sayın Kılıçdaroğlu" çağrısında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?