banner39

Batu'dan Kılıçdaroğlu'na destek

Emekli Büyükelçi İnal Batu, CHP'nin 12 Eylül 1980'den bu yana en yüksek oy oranına ulaştığını söyledi.

Seçim 2011 14.06.2011, 15:02 14.06.2011, 15:02
Batu'dan Kılıçdaroğlu'na destek

Cumhuriyet Halk Parti'sinin Seçim 2011 sonrası aldığı oy oranı tartışılmaya başlandı. Şimdiden kurultay iddiaları, istifa sesleri yükseliyor.

CHP'nin içerisinde yıllarca aktif görev alan Emekli Büyükelçi İnal Batu CHP'de seçim sonrası yaşananları yorumladı.

Hiziplerin ortaya çıktığını ve kurultay seslerinin yükseldiğini dile getiren Batu şunları söyledi;

"İlginç bir seçim oldu. Türkiye için çok önemli bir seçimdi. Böylesine önemli bir seçimde AK Parti beklenenden çok oy alırken CHP'de beklenenin altında kaldı. Bu açıdan bakılırsa evet AK Parti başarılı CHP başarısız olarak ele alabiliriz. Ancak bu perspektiften bakmamak gerekir. CHP 12 Eylül 1980'den bu yana en yüksek oy oranına ulaştı. 

Daha önceki Genel Başkan Deniz Baykal bu oy oranından  daha fazla oy almadı hiç bir zaman. CHP'nin kendi içerisinde bir başarı olarak görebiliriz bu seçimleri. Fakat seçim sonrası konuşulanlara bakılırsa CHP hiç ama hiç ders almamış yaşadıklarından. Şimdi Parti Genel Başkanı'na ve mevcut ekibe her zamankinden daha fazla destek olmalılar. Ama CHP soğukkanlı olamıyor. Milletimizin aşina olduğu iç kavgalar başladı. Hizipler ortaya çıktı, kurultaylar isteniyor. Soğukkanlı değerlendirmeler yapmak gerekir. Çok büyük bir hezimet yok ortada.  

Baykalcıların ve Önder Sav taraftarlarının bazı hazırlıklar içerisinde olduğu görülüyor. Baykal'ın 7 seçim kaybettiğini biliyoruz, aldığı maksimum oy oranı bile Kemal Kılıçdaroğlu'unun aldığı oya yaklaşmıyor. Sanki geçmişte çok büyük başarı sağlandı da Kemal Kılıçdaroğlu geldi CHP'yi aşağıya çekti. 

CHP'nin oturup soğukkanlılıkla hareket edilmeli ve mevcut Genel Başkanla yola devam edilmelidir."

 

Kaynak: Dipnot TV

banner53
Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?