banner39

BDP, Diyarbakır'da şehir turu yaptı

Başbakan Erdoğan'ın yaklaşık bir saat sonra Diyarbakır'da gerçekleştireceği miting öncesi BDP'liler kentte araçlı konvoyla tur attı

Seçim 2011 01.06.2011, 13:31 01.06.2011, 13:34
BDP, Diyarbakır'da şehir turu yaptı

Diyarbakır Demokratik İl Konseyi, 'Demokratik Özerk Yönetimlerin İlanını Hızlandırma' kararını kutlamak amacıyla, Emek Özgürlük ve Demokrasi Bloğu adayları için yüzlerce araçlık konvoyla şehir turu attı. Blok adaylarının konvoyu, AK Parti mitingi öncesi adeta gövde gösterisine dönüştü.

BDP Diyarbakır İl binası önünde bir araya gelen yüzlerce araç yeşil- sarı- kırmızı renkli flamalar, blok bayrakları ve blok adaylarının afişleri ile süslendi.

Konvoya Blok adayları Emine Ayna ve Nursel Aydoğan katılırken, diğer adaylar seçim çalışmaları nedeniyle katılmadı. İl binası önünde başlayan şehir turu, kentin bütün cadde ve sokaklarında devam etti. Konvoyda 'demokratik özerklik sizlere selam olsun" anonsları ile araçlardan sürekli PKK ve Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı, evlerinin balkonlarına çıkan bazı vatandaşlar ve esnaf konvoyu zafer işaretleri yaparak selamladı.

 

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?