Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na 24 saat süre

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik sözlerini delillendirmesi için 24 saat süre verdiğini belirterek, aksi halde dava açacağını söyledi.

Seçim 2011 25.05.2011, 01:39 25.05.2011, 02:19
Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na 24 saat süre

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Van mitingindeki sözleriyle ilgili, "Kendisine 24 saat süre veriyorum. Eğer sözlerini delillendiremezse hakkında tazminat davası açacağım'' diye konuştu.

Çelik, yazılı açıklamasında, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun dünkü Van mitingi sırasında şahsı ve akrabalarını hedef alan ''çirkin ve yakışıksız'' ifadeler kullandığını belirtti. Çelik, şunları kaydetti: ''Kullandığı ifadeler, şimdiye kadar bu toplumda saygı gören hemen herkes için yaptığı bir Kemal Kılıçdaroğlu klasiğidir. Şahsım ve akrabalarım ile ilgili iddialarını ispata davet ediyorum. Bu ifadelerle şahsımı ve akrabalarımı zan altında bırakmaktadır. Sokak dedikodusu ve iftira ile siyaset yaptığını zannetmektedir.

Bildiği bir usulsüzlük ya da haksız elde edilmiş bir kazanç varsa suç duyurusunda bulunsun. Sözlerini delillendirsin, değilse kendisini sürekli çamur atan iftiracı bir siyasetçi olarak ilan ediyorum. Kendisine 24 saat süre veriyorum. Eğer sözlerini delillendiremezse hakkında tazminat davası açacağım.''

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?