banner39

Edoğan'dan, Karslılara müjde

Başbakan Erdoğan, 770 bin metrekarelik alanda 200 trilyonluk Serhat Kars Açık Hava Kültür Müzesi ve Turizm alanı yapacaklarını söyledi.

Seçim 2011 20.05.2011, 21:58 20.05.2011, 21:58
Edoğan'dan, Karslılara müjde

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisince Kars Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde Karslılara 200 trilyonluk müjde verdi.

Kars'ta hayata geçirecekleri proje tasarımlarını gösteren Erdoğan, ''Şimdi sizlere bir müjde vereceğim. Biz Karsımıza daha fazla hizmet getirme gayreti içindeyiz. Demokrasiyi, özgürlükleri, hukuk devletini güçlendirerek, husumetlerin yerini kardeşliğin, boş tartışmaların yerini hizmet yarışının aldığı bir Kars özlüyoruz. Ve değerli kardeşlerim komşularıyla, çevresiyle kavgalı olmayan bir Kars özlüyoruz. Şimdi bakınız ülkemizi dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına sokuyoruz.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü;

"Sizlere şu anda vereceğim müjde çok önemli. Serhat Kars Açık Hava Kültür Müzesi ve Turizm alanı yapıyoruz. 770 bin metrekarelik alanda, toplam 200 trilyonluk bir yatırım. Bunu inşallah 4 yılda bitireceğiz. Önemli bir marka şehir haline Karsımızı getireceğiz. Neresi bu, kale içi ve civarı. İkincisi, Ordu Caddesi, Kazımpaşa Caddesi, Halilpaşa Caddesi, Atatürk Caddesi. Üçüncüsü Kars Çayı ve çevresi ve bunlarla beraber benim vatandaşım Kars çayı boyu gezecek dolaşacak. Turistler geldiği zaman, o tarihi merkezleri dolaşacaklar. Ve burada her şeyden önce tamamı ile gerek Hasan Hara-kani hazretlerinin olduğu bölgeler bütün o çevreler. Kale içi tamamı ile restore edilecek. Bu üç tane düzenleme ile Kars’ımızı çok daha farklı bir hale getirmiş olacağız.'' diye konuştu.

Mitingin ardından temel atma töreninin gerçekleştireceği Yenişehir Mahallesi Karacaören Köyü mevkiine geçeceklerini kaydeden Başbakan Erdoğan, ''Biliyorsunuz ben temel atma törenlerine prensip olarak katılmıyorum. Arkadaşlarım temel atıyor, ben açılışlara katılıyorum. Ama bunun istisnaları var. Önemli yatırımlarda, uluslararası yatırımlarda, gidiyor, coşkuyla, heyecanla o töreni yapıyoruz. Bugün de Kars'ta, Azerbaycan petrol şirketi tarafından merhum Haydar Aliyev adına yaptırılacak olan büyükçe bir Endüstri Meslek Lisesi. Yeri biz verdik, onlar da oraya liseyi yapacaklar. Onun temelini atıyoruz, Karsımıza hayırlı olsun. Azerbaycan devlet başkanına ve tüm Azerbaycan halkına buradan şükranlarımı sunuyorum. Kardeşlikse, bizim Azerbaycan'la, Nahcivan'la, ezeli ve ebedi kardeşliğimiz var'' ifadesini kullandı.

Erdoğan burada ki törenin ardından Kars’tan ayrıldı.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?