banner39

Edremit'te CHP-MHP ittifakının işareti

CHP ve MHP'nin bazı illerde gizli ittifak yaptığı, bölgesine göre birinin diğerini destekleyeceği yönündeki iddiaları Balıkesir'de yaşanan olay üzerine daha da kuvvet kazandı

Seçim 2011 20.05.2011, 16:27 20.05.2011, 16:27
Edremit'te CHP-MHP ittifakının işareti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaptığı miting sırasında MHP'den destek aldı. Edremit'in MHP'li Belediye Başkanı, CHP'nin seçim otobüsünün üzerine çıkarak Kılıçdaroğlu'na çiçek verdi. Kılıçdaroğlu da başkanın elini havaya kaldırırak birlik mesajı verdi.

Kılıçdaroğlu, partisince Edremit'de Şehit Hamdibey Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmaına ''Dün Tunceli'deydim. Hepinize Tunceli'den selam getirdim'' sözleriyle başladı.

Bu sırada, Edremit'in MHP'li belediyenin başkan yardımcısı Muharrem Terzioğlu, seçim otobüsünün üzerine çıkarak Kılıçdaroğlu'na çiçek verdi. Kılıçdaroğlu da bunun karşılığında Terzioğlu'nun elini havaya kaldırarak, vatandaşları birlikte selamladı.

Edremit'in çok güzel bir yer olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, buradaki vatandaşların olağanüstü coğrafyada yaşadıklarını söyledi.

CHP lideri, Edremit'in bir tarafında deniz, bir tarafında Kaz Dağları'nın olduğunu belirterek, burada iki ciddi tehlikenin bulunduğunu ileri sürdü.

Bunlardan birincisinin ''Kaz Dağları'nda altın var. Biz kaz dağlarını yok edeceğiz, altını istiyoruz'' sözleri olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, vatandaşlara ''Razı mısınız?'' diye sordu.

Kalabalığın ''hayır'' yanıtı üzerine Kılıçdaroğlu, ''Biz de razı değiliz. Bir doğa harikası, bir oksijen deposu, dünyanın her tarafından insanlar buraya geliyorlar. Ama yasaya bile uymuyorlar. Zeytin alanlarının, milli parkların korunması lazım. Orada arama verilemez'' dedi.

banner53
Yorumlar (0)
0
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?