banner39

Elazığ'da Kılıçdaroğlu'na yumurtalı protesto

Elazığ'da, Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'a hakaret etmesine sinirlenen bir vatandaş yumurtalı protesto yaptı

Seçim 2011 20.05.2011, 08:12 20.05.2011, 08:12
Elazığ'da Kılıçdaroğlu'na yumurtalı protesto

Elazığ'da vatandaşlara hitap eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yumurta atıldı. Bir vatandaş Kılıçdaroğlu'na başörtüsünü AYM'ye kimin götürdüğünü sordu. Yumurta atan kişi ise, "Recep Tayyip Erdoğan'ın annesine küfür ettiği için benim de zoruma gitti, bu yüzden yumurta attım" ifadesini verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bu güzel ülkede hepimiz huzur içinde yaşamak zorundayız. Birbirimizin görüşlerine katlanacağız. Aynı görüşü paylaşmayabiliriz ama birbirimize saygılı olmak ve beraber yaşamak zorundayız'' dedi. Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında, kalabalığın arasında bulunan bir kişi, parti otobüsüne doğru yumurta fırlattı.

Bunun üzerine bu kişi ile partililer arasında kısa süreli arbede yaşandı. Kılıçdaroğlu, alanda bulunanları sakinleştirmeye çalışarak, ''Bir şey yapmayın. Demokrasi bu arkadaşlar. Hiçbir kimseye kızmayacağız. Bizi protesto edenlere de herkese de saygı duyacağız'' diye seslendi.

Konuşmasına devam eden Kılıçdaroğlu, herkesin huzur içinde yaşadığı bir ülke yaratmaya çalıştıklarını söyledi. Bu sırada kalabalığın önünde bulunan bir kişi, Kılıçdaroğlu'na seslenerek, ''Başörtüsünü Anayasa Mahkemesi'ne götürenlerin arasında senin de imzan var mı?'' diye sordu.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?