Erdoğan: Kılıçdaroğlu, nereye gitsen orda biz varız

Erdoğan, Sivas mitinginde yaptığı konuşmada, hükümet icraatlarını anlatıp, muhalefet liderleriyle polemiğe girmekten kaçındı

Seçim 2011 09.06.2011, 16:55 09.06.2011, 17:05
Erdoğan: Kılıçdaroğlu, nereye gitsen orda biz varız

Okan Haksever/ Dünya Bülteni / Sivas

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun, “AK Parti’nin reklamı olur” diyerek, Eskişehir mitingine hızlı trenle gitmekten vazgeçtiğini belirterek, “Uçakla gitsen ineceğin terminal binasını biz yaptık. Karayoluyla gitsen, o duble yolları biz yaptık. Nereye gidersen git Kılıçdaroğlu orada biz varız. CHP’ye, MHP’ye gönül verenlere, ‘eser var ortada’ deyin. Eşek ölür kalır semeri. İnsan ölür kalır eseri” dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Sivas mitinginde yaptığı konuşmada, Hükümet icraatlarını anlatıp, muhalefet liderleriyle polemiğe girmekten kaçındı. Sözlerine, “Türkiye için en hayırlısı ne ise o olsun” diyerek başlayan Erdoğan’ın mesajları şöyle :

“İNÖNÜ O KÖPRÜDEN GEÇMESİN”

AK Parti’nin Sivas Milletvekili adayı Nursuna Memecan’ın dedesi Nuri Demirağ’dan övgüyle söz eden Erdoğan, “Yerli havacılık sanayinin ilk temellerini Sivaslı Nuri Demirağ attı. İlk yerli uçağı, paraşütü üretti. 1945’te çok partili dönemin ilk muhalefet partisini Milli Kalkınma Partisi’ni kurdu. 1954’te DP’den Sivas Milletvekili seçildi. Demirağ, 1930’lu yıllarda İstanbul Boğazı’na köprü yapmayı azru ediyor. Gazi de bundan heyecan duyuyor. Ancak, İsmet İnönü ve Kel Ali lakaplı Ali Çetinkaya, ‘böyle saçmalık olmaz’ deyip Demirağ’ı engelliyor. Demirağ da vasiyetine ‘mutlaka köprü yapılsın ama İnönü ve Ali Çetinkaya köprüden geçmesin’ diye yazıyor” diye konuştu.

NEREYE GİTSEN ORADA BİZ VARIZ

“İşte CHP zihniyeti bu. Şimdi de aynılar. O zaman sandalla geçin karşıya” diyen Erdoğan, şöyle konuştu : Kılıçdaroğlu, ‘Eskişehir mitingine hızlı trenle gitmem’ diyor. Niye ‘AK Parti’nin reklamı olur.’ Uçakla gitsen ineceğin terminal binasını biz yaptık. Karayoluyla gitsen, o duble yolları biz yaptık. Nereye gidersen git Kılıçdaroğlu orada biz varız.

CHP’ye, MHP’ye gönül verenlere, ‘eser var ortada’ deyin. Eşek ölür kalır semeri. İnsan ölür kalır eseri. Şu CHP, MHP ne yapmışlar.

ŞENER’E TAŞ

Erdoğan, konuşmasında AK Partili eski bakanlardan Sivas Bağımsız Milletvekili Adayı Abdullatif Şener’e yüklenerek, “Oyunuzu verdiğini kişi veya partilerin Sivas’a getirdiği bir şey yoksa oyumuzu niye zayi ediyoruz. Futbol takımı tutar gibi parti tutmayalım. Hele hele bu bağımsızlara oy vermek niye onu hiç anlamak mümkün değil. Neye yarar. Zayi olmaktan başka bir işe yarar mı?” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?