banner39

Kurtulmuş: Ekonomi 2023'de dibe vuracak

HAS Parti lideri Numan Kurtulmuş, "Böyle giderse ekonomi 2023'te dibe vuracak. Bütçe tamamen iç borç faizlerine gidecek. Bütün fabrikalar kapatılacak" dedi

Seçim 2011 21.05.2011, 00:25 21.05.2011, 07:43
Kurtulmuş: Ekonomi 2023'de dibe vuracak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Belediye Kültürevi'nde Erzurum'daki sivil toplum kuruluş (STK) temsilcileri ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Partisinin düzenlediği açık hava mitingine katılan Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, akşam da STK temsilcileriyle bir araya geldi. Kurtulmuş, iktidara gelmeleri halinde ekonomiden, eğitime kadar bir çok alanda yeniliğe gideceklerini söyledi. Kurtulmuş, Türkiye'de halkın iradesinin yönetime yansımadığını iddia etti.

Türkiye'nin borç batağında bulunduğunu ve 2023 yılında ülke ekonomisinin dibe vuracağını öne süren Kurtulmuş, "Böyle giderse ekonomi 2023 yılında dibe vuracak. Bütçe tamamen iç borç faizlerine gidecek. İşsizlik yüzde 50 olacak, tarımsal ürünleri ithal edeceğiz. Bütün fabrikalar kapatılacak. Çünkü küresel finans beyleri Türkiyeyi esir aldı." dedi.

Kurtulmuş, eğitim sisteminde tamamen değiştirilmesinin gerektiğine işaret ederek, "Türkiye'de eğitim sistemi çökmüş. Eğitim süresi uzun kalitesi düşük." şeklinde konuştu. 13 Haziran sabahında iktidara gelmeleri halinde memurların siyaset yasağını sona erdireceklerine de işaret eden Kurtulmuş, ülkenin demokratikleşmesinin önündeki bütün engelleri tek tek kaldıracaklarına vurgu yaptı.

Kurtulmuş daha sonra STK temsilcilerinin ve mahalle muhtarlarının sorularını cevaplandırdı. Ana dilde özgürlüğü savunduklarını ve ancak demokratik özerkliğe de karşı olduklarını sözlerine ekledi.

banner53
Yorumlar (1)
HACI 10 yıl önce
Hocam hayirdir.Inan merak ediyorum bu sonuca nasil vardin.Aklima baska seyler geliyor.Acaba diyorum birileriyle ayni kaptanmi su icmeye basladin.Yapma Allahini seversen,ben seni bos laf etmez sanirdim.Allah omur verirse goruruz.Issizlik ekonomi 2023 te nasil olacak.
21
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?