Topçu, Yazıcıoğlu'nun memleketinde

BBP lideri Topçu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun doğum yeri Sivas'ın Şarkışla ilçesinde halka hitap etti.

Seçim 2011 06.06.2011, 16:25 06.06.2011, 16:25
Topçu, Yazıcıoğlu'nun memleketinde

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''Muhsin Yazıcıoğlu'nun arkadaşları Mecliste olursa Meclis sadece millete hizmet eder, millete'' dedi.

Topçu, helikopter kazasında yaşamını yitiren partilerinin kurucu lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun doğum yeri Sivas'ın Şarkışla ilçesinde halka hitap etti.

Yazıcıoğlu'nun arkadaşı, yoldaşı ve hemşehrisi olmanın dünyanın en büyük şerefi olduğunu ifade eden Topçu, ''Onu hep beraber yaşayalım, hep beraber Türkiye'ye gösterelim'' dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun hep milletin sesi olmaya devam ettiğini belirten Topçu, şunları kaydetti:

''Şimdi şahadetinden sonra onun geride kalanlarının yürüttüğü emaneti için iki senedir hesap yaptılar. 'Ha bir ay sonra bitecek' dediler, 'ha iki ay sonra bitecek', 'ha üç ay sonra bitecek' dediler. Ama hiç düşünmediler ki Muhsin Yazıcıoğlu boynunda kravatıyla Allah'ın bir dostuydu. Allah, dostunu hiç boynu bükük bırakır mı? Allah, dostunun bıraktığı davaya sahip çıkmaz mı?''

Yazıcıoğlu'nun kendilerine bıraktığı emaneti 12 Haziran'daki seçimde sandığa götüreceklerini söyleyen Topçu, ''Hilal ve gül memleketin dört bir yanında 170 bin küsur sandıkta milletimizin önüne çıkacak. Ve milletimiz inşallah Muhsin Yazıcıoğlu için döktüğü gözyaşının bedelini ve onun arkadaşlarına sahip çıkmanın gereğini, bu 12 Haziran seçimlerinde hilal ve gülün altına her evden bir oy vurarak gereğini yerine getirecektir'' dedi.

Diğer partilere ve bu partilere oy verenlere de seslenmek istediğini ifade eden Topçu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Muhsin Yazıcıoğlu Meclisteyken, siyasetteyken bugün liderlerimizin meydanlarda usulsüz ve üslupsuz konuşmaları yoktu, Mecliste de aynıydı. Tek başınaydı, ama herkes konuşmadan evvel bir rahmetli Yazıcıoğlu'nun sırasına doğru döner bakardı. Orada Muhsin Yazıcıoğlu oturuyorsa kimse öyle siyaseten belden aşağı vuramazdı. 'Başkan var burada, ayıptır' derlerdi. Onun için ben şimdi CHP'lilere, Adalet ve Kalkınma Partililere, MHP'lilere sesleniyorum: Onlara oy verdiniz, hepsini bu memlekette hem iktidar, hem iktidar ortağı yaptınız. Bu üç partiyi iktidarda da denediniz, muhalefette de denediniz. Ama ben anlıyorum ki yine de sonunda 'elimiz kırılsaydı' diyeceksiniz, ama oy vereceksiniz. İşte şimdi buradan size net bir şekilde seslenip bir şey istiyorum. Evet, yine partilerinize verin, ama Muhsin Yazıcıoğlu'nun siyasi emaneti olan Büyük Birlik Partisi kadrolarını, siyasetin sağduyusu olan bu kadroları Meclise taşıyın ki sizin partilerinizin de menfaati olsun. Muhsin Yazıcıoğlu'nun arkadaşları Mecliste olursa onlar öyle birbirleriyle kavga gürültü yapamazlar, sizin dertlerinize eğilirler. Muhsin Yazıcıoğlu'nun arkadaşları Mecliste olursa Meclis sadece millete hizmet eder, millete.''

Bu partilere oy verenlerin kendilerini gördükleri her yerde, ''başka partiye oy verdiklerini, ancak Yazıcıoğlu'nu çok sevdiklerini ve BBP'nin Mecliste olması gerektiğini'' söylediklerini anlatan Topçu, ''Benim milletim asla yalan söylemez. CHP'lisi de MHP'lisi de AKP'lisi de. Benim milletim iki yüzlü değildir. Bana söylediğiniz bu lafın gereğini her evden bir oy olarak istiyorum'' diye konuştu.

''BU DÜNYADA ÖLÜM VAR, ÖLÜMÜ UNUTMAYIN''

Liderlerin meydanlarda birbirlerine yönelik konuşma üsluplarını eleştiren Topçu, ''Anına dahi sahip olamadığınız bir hayat için, bir oy uğruna bu kadar birbirinize yüze bakamayacak laf, söz etmenize gerek yok. Bu dünyada ölüm var, ölüm. Ölümü unutmayın, yapmayın bunu. Bundan siz bir şey kazanamazsınız, millet de bir şey kazanamaz'' dedi.

Ülkede bölücü terör, ahlaki terör ve ekonomik terörün sürdüğünü savunan Topçu, Şarkışla'nın da bulunduğu partilerinin belediye başkanlarının görev yaptığı belediyelerdeki çalışmalardan örnekler vererek, şöyle konuştu:

''Bir yönetimin mihenk taşı belediyelerdir. Şimdi buradan Türkiye'nin gözüne bakarak söylüyorum. Bir Allah'ın kulu çıkıp diyebilir mi ki Büyük Birlik Partisi belediye başkanlarından, Muhsin Yazıcıoğlu'nun arkadaşlarından vatandaş partizanca bir muamele gördü. Diyenin alnını karışlarım. Halep oradaysa, arşın burada. Onun için buradan Şarkışla'dan milletime sesleniyorum: Bu Anadolu çocuklarına yetki verdiğiniz zaman neler olduğunu belediyelerimizden görebilirsiniz.''

Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu ve ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu'nun katıldığı miting öncesinde Yalçın Topçu'nun zaman zaman duygulandığı gözlendi.

 

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?