banner39

25.08.2007, 07:51

Siyonistler, Yahudi Soykırımı'na hizmet etti!


'Ermeni Soykırımı”nı tanıyacağını açıklayan Yahudi kuruluşu ADL'nin yöneticilerine tabii ki “Filistinlilere uygulanan soykırımdan ne haber?” diye soracağız; ama ondan önce sormamız gereken başka bir soru var:

“Siyonistlerin Yahudi Soykırımı'ndaki sorumluluğu hakkında ne düşünüyorsunuz?”

Nazi zulmünden (soykırımdan) kaçan Yahudilerin iltica taleplerini kabul etmeyip onları sınırdan geri çeviren İsviçre gibi, Dünya Siyonist Örgütü de Berlin'deki göç merkezlerine müracaat eden Yahudilerin önemli bir kısmını geri çevirerek Nazilerin insafına terk etti.

Yahudi tarihçi Lenni Brunner'in Zionism In The Age of Dictators (Diktatörler Çağında Siyonizm) adlı kitabından okuyalım:

“Siyonistlerin Yahudi kitlelerinden yüz çevirmelerinin nedeni NEO NALEVKİ politikasıydı. Bu kitleler, Filistin'de gerekli olan yeteneklere ve kaynaklara sahip değildiler ve dolayısıyla Siyonizm hiçbir şekilde onlarla uğraşamazdı. Göçmenler Siyon'un ihtiyaçlarına bakılarak çok katı bir kritere göre seçilecekti. DÜNYA SİYONİST ÖRGÜTÜ, bununla kalmayarak, FİLİSTİN'DEKİ İŞSİZ YAHUDİLERİN DE GERİYE GÖÇ ETTİRİLMESİNE KARAR VERDİ… Nazilerin Mart 1933'teki zaferlerinin ardından Yahudilere karşı sokak terörü patlak vermiş ve bunun sonucunda da Berlin'deki Yahudiler Filistin'e göç merkezleri önünde uzun kuyruklar oluşturmuşlardı. Ama Siyonistlerin Filistin'i bir mülteci sığınağı haline getirmeye niyetleri yoktu. Göç, yalnızca Siyonizm'in ihtiyaçlarına göre düzenlenecekti. Yalnızca genç, sağlıklı, kaliteli ve bilinçli Yahudiler isteniyordu. Siyonist HaChalutz örgütü, Filistin'e kontrolsüz bir Yahudi göçüne izin vermenin Siyonizm'e karşı suç olacağını ilan etmişti.”

Biz, Siyonistlerin Filistin'e mümkün olduğu kadar çok sayıda Yahudi nakletmekten geri durmalarını şikayet konusu yapamayız (ADL ise yapabilir); ama, vicdan sahibi insanlar olarak, “Ey Siyonistler! Soykırımdan kurtulmak için Almanya'dan ve Almanya'nın işgal ettiği ülkelerden İngiltere'ye kaçmak isteyen Yahudilere niye yardım etmediniz?” diye sorabiliriz.

İkinci Cihan Harbi yıllarında mazlum Yahudileri İngiltere'ye kaçırmak amacıyla çok sayıda örgüt kurulmuştu.

Bu örgütler Siyonistlerden destek istediler; fakat Siyonistler, davalarına hizmet etmeyen / işlerine yaramayan Yahudilerin hayatlarına metelik vermiyorlardı...

Soykırımdan kurtarabilecekleri binlerce Yahudi'yi göz göre göre ölüme terkettiler.

Öz kardeşlerini soykırımdan kurtarmak için kıllarını bile kıpırdatmayan Siyonist liderlerden İzak Grünbaum, şöyle diyordu:

“Bize Şu zor günümüzde İsrail topraklarını öncelikli hedef yapmayın. Yahudiler yok edilirken yalnızca Filistin'le ilgilenmeyin diyorlar. Ben bunu kabul etmiyorum. Ve insanlar bize Keren Hayesod'dan (Filistin'deki Siyonist fon) Avrupalı Yahudileri kurtarmak için para ayıramaz mısınız? diye soruyorlar. Ben de 'hayır' diyorum. Hayır! Bence Siyonist hareketi ikinci sıraya koymaya çalışan bu eğilime karşı çıkmalıyız.”

İsrail'in kurucu lideri Ben Gurion'dan çarpıcı bir itiraf:

“Bana, ya Almanya'daki Yahudilerin hepsi İngiltere'ye nakledilip kurtulacak ya da yarısı İsrail'e götürülecek (diğer yarısı Nazi toplama kamplarında can verecek) deseler, ben ikinci şıkkı seçerim…”

Kendi halklarına karşı bu kadar acımasız olabilen Siyonistler, Filistinlilere elbette hiç ama hiç acımayacaklardır.

ADL yöneticileri bu konularda düşünür, hiç bilmiyoruz.

Çünkü bu konularda konuşmak yerine “Ermeni Soykırımı”nı gündeme getirerek alakaya çay demlemeyi tercih ediyorlar.

Siyonistlerin Filistinlilere reva gördüğü zulmü gündeme getirmek şöyle dursun, Siyonistlerin Yahudilere reva gördüğü zulmü bile dert edinmeyen Yahudi kuruluşu ADL, “Ermeni Soykırımı” konsusundaki hassasiyetinde samimi olabilir mi?

Haydi ordan!

 

Kaynak:  Yeni Şafak

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?