banner39

AHLAK-DER 1 yaşında

Mayıs 2018’de Konya’da kurulan Dünya Ahlak ve Maneviyat Derneği (AHLAK-DER), 1'inci yıl dönümünde iftar programı gerçekleştirdi. Programa birçok davetli katıldı.

Genel 12.05.2019, 00:14 12.05.2019, 00:17
AHLAK-DER 1 yaşında

Birinci yıla özel hazırlanan sinevizyon gösterimi ardından konuşan AHLAKDER Genel Başkanı Kemal Güçlü, ‘’Tam 1 sene önce, 2018’in 11 Mayıs’ında bir avuç inanmış insan olarak, hayra hizmet eden, iyiliği emredip kötülükten men eden bir dernek kuralım, gençlerimizi ifsattan uzak tutalım diyerek yola çıktık.’’ dedi.

Bir sene boyunca yapılan çalışmalara değinen AHLAK-DER Genel Başkanı Güçlü, ‘’İhlas ve samimiyetin getirisi olarak her geçen gün Rabbimiz’in lütfuyla sayımız artmakta ve gençlerimize ulaşmaktayız." diye konuştu.

Kemal Güçlü, "Başladığımız ilk günden itibaren dünya nüfusu kadar İhlas-ı Şerif okuyalım dedik ve 13 Milyardan fazla İhlas okunmasına vesile olduk. Yine Dünya nüfusu kadar Fatiha Suresi okuma niyeti ile başladığımız çalışmada 15 Milyardan Fazla Fatiha Suresi okundu Elhamdülillah. Şu anda da Mübarek Ramazan-ı Şerif’te Peygamber Efendimiz’e Tam 100 Milyar Salavat Okuma Çalışmasını Gerçekleştiriyoruz. Yapmış olduğumuz diğer çalışmaları kenara bıraktığımız zaman, bu derneğin ne kadar hayırlı hizmetlere vesile olduğunu görmek için sadece bunlar bile yeterli bir ölçüttür.’’ ifadelerine yer verdi.

Program verilen iftar yemeği sonrası sona erdi.

Kaynak: www.dunyabulteni.net
 

banner53
Yorumlar (3)
Ethem 2 yıl önce
Böyle kuruluş ve dava adamlarına ihtiyacı var bu ülkenin
Allah razı olsun
Ahmed kiraz 2 yıl önce
Karanlığa boğulmuş gençliğe, ışık tutan bir dernek. Allah razı olsun.
Tarik 2 yıl önce
MaşaAllah. Allah razı olsun
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?