banner39

Araştırma şirketi MetroPOLL'den itiraf gibi anket!

Muhalif araştırma şirketi MetroPOLL, ‘Milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?’ anketi yaptı. Ortaya çarpıcı sonuçlar çıktı. Ankete göre Erdoğan'a güven bir hayli artmış görünüyor. Yapılan ankette, AK Parti'nin oylarının kararsızlar dağıtılmadan hesaplanması ise dikkat çekti.

Genel 08.04.2020, 15:36
Araştırma şirketi MetroPOLL'den itiraf gibi anket!

Muhalif araştırma şirketi MetroPOLL, Türkiye’nin Nabzı araştırmasının Mart ayı sonuçlarını yayınlandı.

Kararsızları dağıtmadan yaptıkları ankette bile AK Parti bariz bir fakla önde çıktı. Ankete göre, “Bu Pazar milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?” sorusunda katılımcıların yüzde 33.7’si AK Parti, yüzde 17.7’si ise CHP dedi. Bu iki parti haricindeki diğer partiler ise baraj altında kaldı.

Ankete göre HDP 7.5; MHP, 7.1; İyi Parti 6.4 oranında oy alıyor. Ali Babacan Genel Başkanı olduğu Deva Partisi yüzde 1.1 oy alırken, Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkan olduğu Gelecek Partisi ise 0.9 oranında oy alıyor.

Anketteki asıl çarpıcı kısım ise Erdoğan'a güvenin artış göstermiş olması. Anketteki bir diğer soru da 'Genel olarak baktığınızda Recep Tayyip Erdoğan'ın görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?' şeklinde oldu. Soruya katılımcıların yüzde 55,8'i evet onaylıyorum şeklinde yanıt verdi.

Koronavirüs, Mart 2020 itibariyle Türkiye’nin en büyük sorunu olarak adlandırılıyor. Toplumun büyük çoğunluğu virüsten korkuyor ve kamuoyu genelinde Koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için kapsamlı tedbirler alınmasına destek var. “Korona Krizi”, genel olarak gelecek beklentilerimizi olumsuz etkilemişe benziyor. Benzer biçimde, Koronavirüs nedeniyle ekonomik durumu ve sosyal yaşamı olumsuz etkilenenler toplumun büyük bir çoğunluğu.

banner53
Yorumlar (4)
Mister turist 1 yıl önce
YANDAŞ metropoll mu bunlara inanan yuzde 20 lik 70 yaş uzeri ve okuması olmayan tayfa istanbulu binali kazandı zannediyor
şükrü 1 yıl önce
YALANLARINIZ DAHA BİTMEDİMİ .....METROPOL
A.k 1 yıl önce
İstanbul daki 800.000 lik fark, nasıl olmuş, onuda bir açıklar mısınız.Deniz bitti kara göründü, akape nin sonu anap gibi olacak,
Asabi 1 yıl önce
YALAN
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?