banner39

Camilerde yeni karar.. Cemaatle namaz kılınmayacak, camiler açık, ezana devam

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, koronavirüsün yayılma riskine karşı, cami ve mescitlerde cemaatle kılınan vakit namazları ve Cuma namazıyla ilgili açıklamalarda bulunuyor.

Genel 16.03.2020, 15:41 16.03.2020, 18:15
Camilerde yeni karar.. Cemaatle namaz kılınmayacak, camiler açık, ezana devam

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, koronavirüsün yayılma riskine karşı, cami ve mescitlerde cemaatle kılınan vakit namazları ve Cuma namazıyla ilgili yaptığı açıklamada, camilerin açık olacağını, ezan okunmasının devam edeceğini ancak cemaatle namaz kılınmasının tehlike ortadan kalkana kadar yasaklandığını bildirdi.

Erbaş: "(Koronavirüs önlemleri) Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Cami ve mescitlerde cuma ve vakit namazlarının cemaatle kılınmaması kararı alınmıştır. Münferiten namaz kılmak isteyen vatandaşlar için camilerimiz açık olacaktır.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Başkanlığın organizasyonuyla umreye giden vatandaşların hepsinin yurda döndüğünü bildirdi.

Erbaş, Suudi Arabistan'a özel tur şirketleriyle giden 390 Türk vatandaşının da bugün döneceğini ve karantinaya alınacağını bildirdi.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (1)
ali çetinbağ 1 yıl önce
sayın dıyanet baskanı benım cok merak ettıgım konu Allahın ıznı varmı sızın bu soledıgınız konu hakkında caamii de namazı bırakmanın bır gunagı varmı yoksa sız Alllahtan korkmak yerıne ölmekten korktugunuz ıcın mı bu yasaklara uymamızı ıstıyorsunuz nasıl bırı Allahın evıneden uzaklas ma gıbı bırkelımeyı soleye bılır benım aklım ermıyor ya sızler Allahtan korkmuyorsunuz kı olum sıze hıc mı ugramayacak yada sızler kendınıze ne sıfat verıyorsunuzda boyle bır yasa cıkartıyorsunuz bırde zaman verebılıyorsunuz yazıklar olsun sıze
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?