eDevlet Kapısı'ndan yeni hizmetler, e-devlet adres bilgileri sorgulama

eDevlet, devlet dairelerini kapı kapı dolaşmaktan kurtararak yeni hizmetleri devreye soktu. e-Devlet tarafından verilen yeni hizmetler arasında İmar Barışı Kayıt Başvuru ve Sorgulama, Dernek sorgulama, İcra Dosyası Sorgulama, Doğum Yardımı Başvuru Sonucuu Sorgulama, Tarihçeli Yer Sorgulama ve Diğer Adres Bilgileri Sorgulama hizmetleri bulunuyor.  Devlet kapılarında dolaşmak istemeyen vatandaşlar e devlet kapısına, PTT'den aldıkları şifre ile ve TC Kimlik Numarası ile giriş yarak işlemlerini rahatlıkla yapabilir.

eDevlet Kapısı'ndan yeni hizmetler, e-devlet adres bilgileri sorgulama

Dünya Bülteni | Haber Merkezi

Eskiden devlet kapılarından tek tek dolaşarak aldığı hizmetlerin hemen hemen çoğunu artık online bir şekilde vermeye başlayan e-Devlet Kapısı şimdi yeni hizmetlerle karşımızda. e-Devlet Kapısı Giriş sayfasından TC Kimlik No ve daha önce PTT aracılığıyla edinilen şifre kullanılarak yeni hizmetlerden yararlanmak mümkün. Yeni hizmetler arasında İmar Barışı Kayıt Başvuru ve Sorgulama, Dernek sorgulama, İcra Dosyası Sorgulama, Doğum Yardımı Başvuru Sonucuu Sorgulama, Tarihçeli Yer Sorgulama ve Diğer Adres Bilgileri Sorgulama hizmetleri bulunuyor. 

Turkiye.gov.tr tarafından yapılan açıklamada, e-Devlet Kapısı'nda yeni hizmetlerin aktif hale getirildiği belirtildi. 

İşte e-Devlet Kapısı üzerinden verilen yeni hizmetlerin listesi şöyle

İmar Barışı Kayıt Başvurusu ve Sorgulaması

Bu hizmeti kullanarak, imar kurallarına aykırı yapılarınız için kayıt başvurusunda bulunabilir ve başvurularınızı sorgulayabilirsiniz.

Dernek Sorgulama

Bu hizmeti kullanarak, sorgulanan kelimeyi içeren isimde dernek olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz.

İcra Dosyası Sorgulama

Bu hizmet aracılığı ile yurt içi mahkemelerde adınıza açılmış ve taraf olduğunuz icra dosyalarını listeleyebilir ve detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Doğum Yardımı Başvuru Sonucu Sorgulama

Bu hizmeti kullanarak, doğum yardımı almak için yaptığınız başvurunun sonuçlarını ve(ya) aldığınız doğum yardımı için yaptığınız itirazların sonuçlarını sorgulayabilirsiniz..

Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama

Bu hizmeti kullanarak, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez veri tabanındaki Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 11:10
YORUM EKLE

banner33

banner37