banner39

Erdoğan idam kararında sabit olduğunu açıkladı

Kadın cinayetleri ile ilgili konuşan Erdoğan, " benim gönlüm açık ve net söylüyorum idamdan yanadır." dedi

Genel 29.08.2019, 13:46
Erdoğan idam kararında sabit olduğunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde toplumda infial oluşturan kadın cinayetleri ile ilgili, "Tabii benim partimdekiler de dahil burada benim gönlüm açık ve net söylüyorum idamdan yanadır. Avrupa’da idam yok diye haktan sapacak mıyız? Parlamento bu işin kararını verirse kesinlikle onaylarım. Vicdanımın sesine de inanıyorum.” dedi.

Moskova ziyaretinin ardından dönüş yolunda gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde toplumda infial oluşturan kadın cinayetleri ilgili değerlendirmelerde bulundu

Cuumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Adalet Bakanı'ma söyledim, ‘hukuk içerisinde ne yapılıyorsa önce bunu yapacaksınız' dedim. Tabii benim partimdekiler de dahil burada benim gönlüm açık ve net söylüyorum idamdan yanadır. Bir kadını bıçaklayarak öldürüyorsun hem de yavrusunun gözleri önünde. O yavru “anne ölme” diyor. Kan revan içinde kadıncağız. Ondan sonra çıkıyor bazıları da insan hakları mücadelesi veriyor. “Bu nasıl böyle istenir, Avrupa'da bu yok.” Avrupa'da olmazsa olmaz mı? Avrupa'da bu yok diye biz doğrudan, haktan sapacak mıyız? ABD'nin çeşitli eyaletlerinde var. Dünyanın değişik ülkelerinde var. Demek ki oluyor. Can bu kadar basit mi? “Efendim işte insan hakları bilmem nesi bunu kabullenmez” diyorlar. Kabullenmeyebilir. Ben şahsen parlamento bu işin müzakere eder, tartışır, kararını verirse kesinlikle onaylarım. Vicdanım sesine de bu noktada inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?