Farklı ülkelerden İslam’ı öğrenmek için Türkiye’ye geldiler

İbn Haldun Üniversitesi ve El-Medine Enstitüsü'nün organize ettiği ‘Suhba Burs Programı’ ile 10 farklı ülkeden 100’ü aşkın Müslüman aileleriyle birlikte İstanbul’da on aylığına misafir edilerek İslami ilimler ve Arapça eğitimi aldılar.

Farklı ülkelerden İslam’ı öğrenmek için Türkiye’ye geldiler

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İbn Haldun Üniversitesi ile El-Medine Enstitüsü işbirliğinde İstanbul’da “Suhba Burs Programı” adında bir etkinlik düzenlendi. Aralarında Amerika, Kanada, İngiltere, Güney Afrika, Pakistan başta olmak üzere 10 farklı ülkeden 100’ü aşkın Müslüman aileleriyle birlikte İstanbul’da on aylığına misafir edildi. Program süresince katılımcılara üç dönem (4-4-2 ay) İslami ilimler ve Arapça eğitimi verildi. Tatil zamanlarında ise İstanbul başta olmak üzere Konya, Bursa, Edirne gibi Türkiye’nin farklı şehirlerini gezip görmeleri sağlandı.

Muhammed Er Hoca’dan icazetli Nakşi Halidi Şeyhi Muhtar Mağravi liderliğinde yapılan programda, bireylerin kendi kendilerine değişmeleri sağlayarak manevi potansiyellerini artırmaları hedeflendi. Üsküdar’da Valide-i Atik Külliyesi’nde eğitim gören misafirler arasında günlük hayatta avukat, doktor, yönetici, kick boksçu, mimar, mühendis, üniversite öğrencisi olan dervişler de bulunuyordu. Nefis tezkiyesi, usul-i fıkıh, hadis usulü, siyer ve akaid dersleri alan misafirler, sene içinde yapılan etkinliklerle İslami kültürü yaşayarak deneyimleme fırsatı buldular. Biz de Türkiye’de benzeri olmayan “Suhba Burs Programı” deneyimlerini hocaları ve öğrencileriyle konuştuk.

Devamını okumak için: http://www.dunyabizim.com/soylesi/29844/islami-ogrenmeye-turkiyeye-gelen-105-guzel-musluman
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 12:21
YORUM EKLE

banner33

banner37