banner39

Mahir Ünal'dan önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kanal7 Televizyonu'nda yayınlanan, Mehmet Acet'in moderatörlüğündeki Başkent Kulisi programına katılarak gündeme dair açıklamalarda bulunuyor.

Genel 17.05.2020, 11:13
Mahir Ünal'dan önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kanal7 Televizyonu'nda yayınlanan, Mehmet Acet'in moderatörlüğündeki Başkent Kulisi programına katılarak gündeme dair açıklamalarda bulunuyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın açıklamaları şu şekilde:

-Fiziksel mesafenin artmasıyla hayatımız biraz daha dijitalleşti. Video konferanslar ile büyük bir kısmını şuan yaptığımız gibi gerçekleştiriyoruz görüşmelerimizi. Çalışma odamız adeta bir yeni yaşam alanı haline geldi. Bu korona günleriyle beraber sanırım dijital dönüşüm 10 yıl erkene çekildi. 10 yıl sonra ihtiyaç duyacağımız bir çok teknolojik değişim daha erken süreçte hayatımıza girdi.

- Türkiye adeta koronayla mücadelede diğer ülkelerle kıyaslandığında hem sağlık sistemi açısından hem de bilişim altyapısından üretim yeteceğine kadar bir çok ülkeye göre adeta destan yazdı. Bir siyasetçi olarak söyleyebilirim ki AK partinin 18 yılda her alanda yaptığı çalışmalar, Türkiye'yi bu büyük krize hazırlamış adeta. Yani bu yaşadığımız salgının boyutunu anlamak için yayılımına bakmamız gerekiyor.

İnsanoğlu ilk defa bütün kıtalarda aynı anda, aynı zamanda ortak bir krizi yaşıyor. Geçmişte dünyanın değişik bölgelerinde lokal salgın, hastalık, savaş ve krizler yaşanmıştır ama ilk defa insanoğlu aynı anda anda aynı mahrumiyetleri yaşıyor, aynı sağlık sorunlarını yaşıyor. Bu insanlık tarihi açısından da çok büyük bir kırılma oluşturacağını düşünüyorum. İnsanın duygu deneyim, davranış ve ilişkileri açısından insanlara bundan sonra kalıcı izler bırakacağını düşünüyorum. İşte böylesine büyük bir krize Türkiye son derece her anlamda hazırlıklı yakalandı. Değer temelli toplumların dayanışma, merhamet, iyilik, paylaşma ve komşuluk gibi kadim değerlerini koruyan toplulukların, böyle zor zamanlarda gerçek değerin ne olduğunu görmüş olduk. Bu değerlerin insan yaşantısında ne kadar kıymetli olduğunu gördük. Çünkü maalesef İspanya'da , ABD'de bir çok ülkede yaşlıların ölüme terkedildiğine şahit olduk. 

Kaynak: Haber 7

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?